Ketvirtadienį per slaptą balsavimą už šio pareigūno atstatydinimą balsavo 79 parlamentarai, prieš buvo keturi, vienas biuletenis sugadintas.

„Paprasčiausiai ne tas žmogus sėdėjo toj kėdėj, reikėjo pakeisti žmogų. Problema tame buvo“, – Seimo sprendimą komentavo A. Jakubauskas.

Jis sakė buvęs nubaustas „avansu“, išdirbęs septynis mėnesius vietoj penkerių metų.

„Tai galbūt vienintelis atvejis parlamentarizmo istorijoje Lietuvoje, o gal ir visos Europos, o gal ir viso pasaulio, kada žmogus baudžiamas ir atleidžiamas avansu. Nes kadencija turėtų pasibaigti 2025 m. liepos 1 d., tačiau pradirbus 7 mėnesius nuspręsta, kad žmogus blogai administruoja ir nesugeba susitvarkyti. Neva taiko mobingą... iš principo tai, ko nebuvo“, – žurnalistams po slapto Seimo narių balsavimo sakė A. Jakubauskas.

Netekęs Genocido tyrimo centro direktoriaus pareigų, teigė A. Jakubauskas, jis tęs savo, kaip mokslininko, darbą.

„Aš esu akademinės bendruomenės žmogus, tad pratęsiu mokslininko karjerą. Esu profesorius, tai tyrinėsiu tai, kas dar neištirta, rašysiu knygas, kurios dar neparašytos“, – sakė A. Jakubauskas.

Pagal įstatymą, LGGRTC direktorių skiria ir atleidžia Seimas.

Kad pareigūnas būtų atleistas, už tai turėjo balsuoti ne mažiau kaip 71 parlamentaras.

Šiame balsavime planavo nedalyvauti Seimo „valstiečiai“ ir „darbiečiai“.

Atstatydinti pernai paskirtą pareigūną siūlė Seimo valdyba.

Jos sudaryta darbo grupė konstatavo, kad A. Jakubauskui nepavyksta užtikrinti sklandaus institucijos darbo, kyla susipriešinimas, o viešai nagrinėjama situacija centre menkina įstaigos dalykinę reputaciją.

„Centre dėl darbo atmosferos, informacijos teikimo darbuotojams ir darbuotojų teisės laisvai reikšti savo nuomonę ir įsitikinimus ribojimo yra susiklosčiusi konfliktinė situacija tarp centro generalinio direktoriaus Ado Jakubausko ir dalies darbuotojų“, – teikdama Seimui siūlymą atleisti LGGRTC vadovą sakė Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

„Su centru atsisako bendradarbiauti universitetai ir Lietuvos istorijos institutas dėl dabartinės vadovybės, nes jos veikla neatitinka mokslinių standartų“, – teigė ji.

A. Jakubauskas savo ruožtu atmetė kaltinimus. Anot jo, šeštadalio darbuotojų pasipriešinimą sukėlė įstaigoje pradėtos reformos. Jas daryti naują vadovą įpareigojo buvusios Seimo valdybos sudarytos darbo grupės išvados.

Dėl direktoriaus veiksmų ir įtampos įstaigoje į Seimą metų pradžioje kreipėsi 17 Genocido centro darbuotojų.

Kai kurios organizacijos, signatarai, pasipriešinimo sovietiniam okupaciniam režimui dalyviai ragino neskubėti atleisti centro vadovo.

Pagal įstatymą, LGGRTC direktorių skiria ir atleidžia Seimas.

A. Jakubauskas centro direktoriumi paskirtas pernai vasarą.

Šis centras tiria visas genocido bei nusikaltimų žmonijai ir žmoniškumui apraiškas ir Lietuvos gyventojų persekiojimą okupacijų metais, taip pat ginkluoto ir neginkluoto pasipriešinimo okupacijoms procesus, inicijuoja genocido organizatorių ir vykdytojų teisinį įvertinimą, įamžina laisvės kovotojų ir genocido aukų atminimą.

Šaltinis
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (912)