Vilniuje pirmą kartą eksponuojama fotomenininko A. Aleksandravičiaus paroda „Žmonės, kuriantys Lietuvą“. Tai ryškiausių nepriklausomos Lietuvos šviesuolių – Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatų portretų ekspozicija sostinės centre, skaitmeninėse kompanijos „JCDecaux“ vitrinose. Iki kovo 18 d. truksiančioje parodoje išvysime garbingiausią apdovanojimą už kultūros ir meno kūrinius pelniusių, A. Aleksandravičiaus nufotografuotų, daugiau nei šimto kūrėjų portretus, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Žmogus kuria kultūrą, kultūra kuria žmogų. Visais laikais kultūra ir menas – dvasinė terpė, nuo kurios priklauso ir atskiro žmogaus, ir visuomenės jausena bei gyvenimas, politinių bei socialinių santykių darna. Kultūrinės patirties paveldas, kurio pagrindu kuriamos vertybės, turtina ateities kartas. Daugiau nei tris dešimtmečius savo idėjomis, veikla ir darbais Lietuvą kūręs ir kuriantis intelektualinis branduolys vertas ypatingos pagarbos ir dėmesio.

„Šių asmenybių vertybės, ryškūs kūriniai ir kūrybinis potencialas ne tik praturtina Lietuvos kultūrą, istoriją, aplinką, bet ir telkia bei skatina ja domėtis, įkvepia didžiuotis savo valstybe ir kviečia švęsti jos laisvę“, – atkreipti vilniečių dėmesį į miesto centre esančias skaitmenines vitrinas, kviečia parodos organizatoriaus Vilniaus kultūros centro direktorius Paulius Jurgutis.

Pasak fotomenininko ir fotografijos istoriko Stanislovo Žvirgždo, išraiškingų portretų Lietuvoje yra sukūręs ne vienas autorius, tačiau niekas nesiėmė šio solidžios apimties projekto taip konceptualiai, kaip geriausio Baltijos šalių ir Europos portretisto apdovanojimus pelnęs Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, Tarptautinės meninės fotografijos federacijos (FIAP) fotografas menininkas (AFIAP), Lietuvos fotomenininkų sąjungos Garbės narys, ir Lietuvoje, ir Europoje garsus fotografas Algimantas Aleksandravičius.

Daugiau nei šimtą personalinių parodų surengusio fotomenininko ir šešiolikos fotoalbumų autoriaus dėmesio centre – žmonės. Įspūdingi portretai stebina jų kūrėjo įžvalgų aštrumu ir išskirtiniu talentu. Fotomenininką domina susimąstęs žmogus, vienumoje be pašalinio žvilgsnio užfiksuotas gilios išraiškos veidas, savo istoriją pasakojančios akys. Jam svarbu, kad fotografija kalbėtų ir nepaliktų abejingų. Kovo 5–18 dienomis sostinės centre žvilgsniais kalbins ir A. Aleksandravičiaus įamžinti, aukščiausią įvertinimą ir pripažinimą pelnę, Lietuvos kultūros ir meno kūrėjai.

„Pats nustebau savo fotoarchyve radęs 125 Nacionalinių kultūros ir meno premijos laureatų portretus. Tai tikras lobis! Tai mūsų iškiliausieji, išskirtiniai savo kūrybine energetika bei talentu meno pasaulio atstovai, turintys savo gerbėjų ir mokinių, kurių ne vieną yra paskatinę kūrybiniam skrydžiui ar kilniam poelgiui. Žavimės jų kūryba ir su pagarba pasakojame vaikams ir anūkams, kad tai – žmonės, kuriantys Lietuvąׅ. Džiugu, kad kasmet laureatų gretas papildo šeši nauji menininkai. Akivaizdu – mes turime ateitį“, – džiaugdamasis, kad gyvena su jais viename laike ir galėjo įamžinti šiuos pamatinius tautos riedulius, sako fotografas A. Aleksandravičius. Beje, jis taip pat Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas.

Kasmet Lietuvos nacionaline kultūros ir meno premija, kaip aukščiausiu išskirtinio menininko braižo ir kūrybos pripažinimu, įvertinami reikšmingiausi kultūros ir meno kūriniai, Lietuvos ir pasaulio lietuvių bendruomenės kūrėjų sukurti per pastaruosius septynerius metus, taip pat per visą gyvenimą sukurti kūriniai. Premijos laureatus, įvertinusi visuomenės pateiktų kandidatų veiklą Lietuvos kultūros ir meno kontekste, atrenka ir iki 6 premijų skiria speciali komisija. Nuo 1989 m. šiomis premijomis apdovanota daugiau kaip 200 asmenų.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (7)