JAV šeštadienį buvo išduotas leidimas esant ekstremalioms sąlygoms naudoti bendrovės „Johnson & Johnson“ sukurtą vakciną nuo koronavirusinės infekcijos, taigi skiepų arsenalas kovoje su COVID-19 pandemija, kuri pareikalavo daugiau kaip 500 tūkst. amerikiečių gyvybių, pasipildė dar viena, paprasčiau naudojama priemone.

Ši vakcina yra jau trečia šalyje patvirtinta vakcina nuo COVID-19. Ji laikoma ekonomiška alternatyva „Pfizer“ ir „Moderna“ vakcinoms ir taip pat gali būti laikoma šaldytuve, o ne šaldiklyje.

Klinikiniai vakcinos tyrimai JAV, Pietų Afrikoje ir Brazilijoje parodė, kad ji yra itin veiksminga – daugiau kaip 85 proc., užkertant kelią sunkiai COVID-19 ligos formai, o įtraukus ir vidutinio sunkumo atvejus, bendras vakcinos veiksmingumas siekia 66 proc.

Bendrovė sutarė iki birželio pabaigos pristatyti šaliai 100 mln. vakcinos dozių. Pirmosios dozės gali būti pristatytos jau ateinančią savaitę. Vakciną gamina „Johnson & Johnson“ priklausanti Belgijos farmacijos kompanija „Janssen“.

Trečiosios vakcinos patvirtinimas laikomas gyvybiškai svarbiu JAV, kai šalis siekia paspartinti skiepijimo tempą.

„Tai džiugios naujienos visiems amerikiečiams ir padrąsinantis postūmis mūsų pastangose užbaigti šią krizę“, – pareiškė JAV prezidentas Joe Bidenas.

Tačiau jis paragino amerikiečius ir toliau elgtis budriai bei laikytis dėl viruso nustatytų apribojimų, kaip antai, socialinio atstumo reikalavimų, ir įspėjo, jog naujosios viruso atmainos tebekelia grėsmę.

„Tačiau mes negalime dabar atsipalaiduoti ar manyti, jog pergalė yra neišvengiama“, – pažymėjo jis.

„Johnson & Johnson“ sukurta vakcina yra jau trečioji vakcina nuo COVID-19, sertifikuota platinti Jungtinėse Valstijose.

Ji laikoma itin svarbia priemone siekiant toliau spartinti vakcinavimo kampaniją Jungtinėse Valstijose, kur koronavirusinė infekcija pareikalavo daugiau kaip 500 tūkst. žmonių gyvybių.

Per didelio masto klinikinius tyrimus „Johnson & Johnson“ vakcinos veiksmingumas užkertant kelią sunkiai COVID-19 formai siekė 85,9 proc. Jungtinėse Valstijose, 81,7 proc. Pietų Afrikoje ir 87,6 proc. Brazilijoje.

Visuose minėtuose regionuose tyrimuose dalyvavo 39,321 tūkst. žmonių ir bendras vakcinos veiksmingumas užkertant kelią sunkiai infekcijos formai siekė 85,4 proc., tačiau, įskaitant lengvesnes ligos formas, jis buvo mažesnis ir sudarė 66,1 procento.

Tačiau labai svarbu tai, jog, atlikus įvairių demografinių grupių analizę, nebuvo nustatyta jokių didelių veiksmingumo skirtumų, susijusių su amžiumi, rase ar žmonėmis, kurie serga gretutinėmis ligomis.

Be „Johnson & Johnson“ vakcinos, Jungtinėse Valstijose jau naudojamos bendrovių „Pfizer/BioNTech“ ir „Moderna“ sukurtos vakcinos, kurios buvo patvirtintos gruodžio mėnesį.

Mažiausiai vieną dozę dviem dozėmis suleidžiamų „Pfizer/BioNTech“ ir „Moderna“vakcinų Amerikoje yra gavę per 65 mln. žmonių. Tačiau „Johnson & Johnson“ vakcina yra suleidžiama viena doze ir ją galima laikyti įprastoje šaldytuvo temperatūroje.

„Johnson & Johnson“ yra paskelbusi, jog sieks iki kovo pabaigos pristatyti 20 mln. vakcinos dozių, o iki birželio – 100 mln. dozių, nors Jungtinės Valstijos spaudžia spartinti pristatymą.

Jungtinė Karalystė (JK), Europos Sąjunga (ES) ir Kanada taip pat užsisakė šios vakcinos dozių, o dar 500 mln. dozių buvo užsakyta pagal „Covax“ schemą, skirtą užtikrinti, kad vakcinas gautų ir neturtingos šalys.

JAV iki šios dienos paskiepyta jau apie 72,8 mln. žmonių. Prezidentas Joe Bidenas žadėjo, kad per pirmas 100 jo prezidentavimo dienų bus paskiepyta 100 mln. žmonių.

Šalyje nuo infekcijos padarinių iš viso mirė daugiau kaip 508 tūkst. žmonių. Pastarąsias kelias savaites mažėja naujų užsikrėtimo atvejų, hospitalizuojamų pacientų ir mirčių skaičius.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (262)