Greičio ruožas prasidėjo Raudonosios jūros pakrantėje, jūros lygmenyje. Iki starto lenktynininkai turėjo įveikti 109 km, tada – 465 km greičio ruožas. Po finišo – vos 5 km iki bivako.

Pirmą kartą Benediktas Vanagas ir Filipe Palmeiro šių metų Dakaro ralyje etapą baigė TOP-10 gretose.

Lietuvos ekipažas 465 km greičio ruožą įveikė per 5 val. 10:23 min., nuo lyderio Stephane'o Peterhanselio atsiliko 19:56 min. bei užėmė 10-ą vietą.

13, 15, 12, 13, 12, 10, 9, 8, 7, 8, 9 – tokiose pozicijose 9 etape užfiksuotas B. Vanago ir F. Palmeiro ekipažas, jis antradienį startavo iš 22 vietos. Bendroje įskaitoje B. Vanagas liko 12 vietoje.

Kiti trys Lietuvos ekipažai finišą pasiekė ketvirto dešimtuko gretose: Ginto Petraus ir Jose Marqueso ekipažas – 33-ias (+53:13 min. nuo lyderio), Antano Juknevičiaus ir Dariaus Vaičiulio – 35-as (+55:52 min.), Edvino Juškausko ir Aisvydo Paliukėno ekipažas – 36-as (+57:00 min.).

Motociklininkas Arūnas Gelažninkas preliminariai etape užėmė 32 vietą, o „vienišių“ klasėje liko trečias. Lietuvis 465 km greičio ruožą įveikė per 6.09:42 val., nuo lyderio atsiliko 1.20:27 val.

„Vienišių“ klasėje pirmas preliminariai finišavo rumunas Emanuelis Gyenesas (5.50:06 val.), antras – prancūzas Benjaminas Melotas (5.58:58 val.). Bendroje „vienišių“ klasės įskaitoje lietuvis išsaugo saugų pranašumą. Prieš E. Gyenesą turi 43:33 min. atsargą, B. Melotą lenkia daugiau nei valanda.

Bus papildyta.

Žvalgyba baigėsi

Automobilių įskaitos lyderis Stephane'as Peterhanselis iki antradienio nebuvo laimėjęs nė vieno šių metų Dakaro greičio ruožo. Sumani strategija leido prancūzui išlaikyti pirmąją poziciją, tačiau antrąją maratono dieną „Toyota Gazoo Racing“ lyderis Nasseras Al-Attiyahas kone per pusę sumažino jo turėtą pranašumą.

Tuo planavimo stadija baigėsi, o S. Peterhanselis devintajame etape pagaliau atskleidė tikrąsias savo ir „Mini“ bagio galimybes. Jis užtikrintai laimėjo antradienio greičio ruožą ir bendroje įskaitoje vėl atitolo nuo N. Al-Attiyaho. Nuo lyderio atsilikęs 12 minučių katarietis antradienį finišavo antras.

Carlosas Sainzas buvo užsidegęs pakartoti pergalę 2020 metų Dakare, tačiau ispano galimybės tai padaryti su kiekvienu etapu tik mažėja. Devintajame greičio ruože jis su sveikais ratais nenuvažiavo nė 100 kilometrų, vėliau ekipažui teko trasoje tvarkyti „Mini“ bagio stabdžius ir pamiršti apie pergalę šiame etape.

Dalyviams teko nemenkai pasiblaškyti pajūriu. Bet tai tikrai nebuvo lengvas pasivažinėjimas. Trasa iš pajūrio vedė į smėlingas vietoves, kuriose maršrutas lyg ir leido važiuoti greitai, bet klampus smėlis retai suteikė progą nuspausti pedalą iki dugno ar atsukti motociklo rankeną iki galo. Šis greičio ruožas – vienas sunkiausių šiame Dakaro ralyje.