„Turime pakankamą spektrą ne viešo pobūdžio priemonių. Tai ir vaizdo fiksavimo sistemos, kameros, net tie patys „trikojai“ gali būti naudojami“ – nurodė R. Požėla.

Pasak jo, visiškai įmanoma situacija, kad drauge su protokolu dėl greičio viršijimo kažkuriame kelyje, vairuotojus pasieks ir klausimai, kodėl jie kirto vienos ar kitos savivaldybės ribas, nors tam leidimo neturėjo.

„Policijos galimybės užkardyti ir idenfitikuoti pažeidimus tikrai plačios“, – perspėjo R. Požėla.

Kaip jau skelbė „Delfi“, policija organizuos stacionarius kontrolės postus prie visų savivaldybių centrų ir kontroliuos įvažiuojančias transporto priemones. Tai vyks nuo gruodžio 18 d. 13 val. iki gruodžio 20 d. 21 val. bei nuo gruodžio 23 d. 13 val. iki 27 d. 21 val. Judėjimo ribojimo kontrolė taip pats vyks nuo gruodžio 31 d. 13 val. iki sausio 3 d. 21 val.

Bus įrengta apie 250 kontrolės postų, o į gatves išvažiuos apie 920 ekipažų – įprastai gatvėse ir keliuose patruliuoja apie 750 ekipažų.

Dalis įvažiavimų į savivaldybes bus užtverta, turės būti įrengtos kameros, ribojantys ženklai. Tomis dienomis, kai kontrolės postai nebus įrengti, prie policijos pajėgų prisijungs papildomų 60 ekipažų, kurie galės stabdyti transporto priemones, tikrinti asmenų judėjimo teisėtumą.

Baudos – tik išskirtiniais atvejais

Pasak R. Požėlos, jeigu gyventojams kyla klausimų, ar jie gali važiuoti, ar ne, geriausia būtų susisiekti su policijos pareigūnais numeriu 8 700 60000, ir pasikonsultuoti.

Pasak R. Požėlos, administracinės nuobaudos žmonėms bus skiriamos tik išimtiniais atvejais. Policijos generalinis komisaras teigia, kad pareigūnų tikslas pirmiausia paaiškinti žmonėms, kodėl jis negali keliauti į vieną ar kitą savivaldybės teritoriją.

„Administracinių nuobaudų skyrimą pasiliekame tik kaip neišvengiamą priemonę dėl išskirtinių situacijų ir kai nerasime bendros kalbos su žmonėmis. Tokių atvejų per abu karantino laikotarpius buvo trys su puse tūkstančio, tai yra tiek asmenų patraukta administracinėn atsakomybei dėl įvairių karantininių reikalavimų pažeidimų“, – sakė jis.

Velykų savaitgalis valstybei kainavo 780 tūkst eurų

Policijos generalinis komisaras Renatas Požėla teigia, kad užtikrinti judėjimo ribojimus tarp savivaldybių valstybei kainuoja labai brangiai. Pasak jo, Velykų savaitgalis, kai buvo pasitelkiamos papildomos pajėgos ir yra įrengiami patikros punktai, valstybei atsiėjo apie 780 tūkst eurų.

„Kainuoja ši paslauga labai daug. Velykų savaitgalis valstybės biudžetui kainavo 780 tūkst eurų. Tai aš kalbu apie papildomą viršvalandinį pareigūnų darbo apmokėjimą“, – sakė R. Požėla.
Todėl Policijos generalinis komisaras ragina gyventojus nevykti be priežasties ir vertinti pareigūnų bei valstybės indėlį.

Vyriausybė sekmadienį pratęsė karantiną iki sausio 31 dienos, taip pat sugriežtino karantino priemones: apribojo judėjimą iš vienos savivaldybės į kitą, uždraudė veikti nebūtinųjų prekių parduotuvėms, paliekant galimybę veikti maisto, optikos prekių ir ortopedijos techninių priemonių parduotuvėms, vaistinėms, veterinarijos paslaugas teikiančioms įstaigoms.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (385)