Pagal šį susitarimą prekybos tinklas kitais metais planuoja įdiegti mažiausiai 254 savitarnos kasas visoje šalyje veikiančiose parduotuvėse.

„Suprantame, kad kiekvienas pirkėjas parduotuvėje tikisi ne tik rasti jo poreikius maksimaliai atitinkantį platų prekių asortimentą, bet ir apsipirkti greitai, patogiai ir saugiai. Mūsų duomenys rodo, kad pirkėjai noriai atsiskaito savitarnos kasose – jų skaičius kasmet tik auga. Toks atsiskaitymo būdas ne vien padeda taupyti laiką, bet ir yra veiksmingas siekiant išvengti papildomų kontaktų, ypač turint omenyje šiandieninę situaciją dėl COVID-19 plitimo“, – sako Nijolė Kvietkauskaitė, „Iki“ valdančios bendrovės „Palink“ generalinė direktorė.

Pastebima, kad pirmenybę savarankiškam apsipirkimui dažniausiai teikia skubantys, mažiau prekių savo krepšelyje turintys tiek jaunesnio, tiek vyresnio amžiaus žmonės. Kai kurie jų be savitarnos kasų jau net neįsivaizduoja savo apsipirkimų ir itin vertina jų patogumą.

„Prieš 12 metų buvome pirmieji Baltijos šalyse pristatę savitarnos kasas savo klientams, šiemet įvairiuose šalies miestuose ir miesteliuose jų bus įdiegta apie 150, o kitais metais šį skaičių dar gerokai padidinsime. Nuosekliai investuodami į savitarnos kasų tinklo plėtrą siekiame, kad jos būtų prieinamos ir paprastos naudoti kiekvienam pirkėjui, nepriklausomai nuo jo gyvenamosios vietos ar amžiaus“, – teigia „Palink“ generalinė direktorė.

Šiais metais į savitarnos kasų diegimą „Iki“ jau investavo 1,5 mln. eurų. Iš viso tinklo parduotuvėse veikia 173 kasos, kuriose pirkėjai, patys be kontakto su parduotuvės personalu nuskenavę prekes, už pirkinį susimoka grynais ar banko kortelėmis.