Mačą šeimininkai pradėjo klaidų virtine – per pirmą kėlinį prarasti 8 kamuoliai. Vis dėlto taiklumu skųstis panevėžiečiai negalėjo ir toli į priekį varžovų nepaleido.

Pirmame ketvirtyje „Lietkabelis“ sugebėjo be taškų išlaikyti rezultatyviausią svečių žaidėją Kennethą Smithą. Ir nors vėliau gynėjas įsibėgėjo, kitoje aikštės pusėje atsakomųjų veiksmų ėmėsi Paulius Valinskas, Kyle'as Vinalesas ir Gytis Masiulis.

Prieš didžiąją pertrauką Nenado Čanako auklėtiniai spurtavo 15:3 ir laimėjo pirmą dvikovos dalį 42:35.

Trečiame kėlinyje Aukštaitijos sostinės ekipa išvengė iki šiol ją skandindavusios žanro krizės, tačiau paskutinę sekundę iš toli pykštelėjęs K. Smithas sumažino skirtumą iki 60:58.

Lemiamą atkarpą dar dviem tritaškiais iš eilės pradėjo 20-metis Vrenzas Bleijenberghas, belgai trūktelėjo 13:0. Bet pavojingą deficitą akimirksniu ištirpdė P. Valinsko ir G. Masiulio trijų taškų vertės metimai.

„Cido“ arenoje užvirė kova taškas į tašką, kurioje svarbiausias buvo G. Masiulio vaidmuo. Puolėjas rinkosi kamuolius po savuoju krepšiu, o kitoje aikštės pusėje sėkmingai provokavo varžovų pražangas.

Prasidėjus paskutinei minutei 3 taškų persvarą įgijęs „Lietkabelis“ atlaikė baudų metimų karuselę ir šventė pirmą pergalę tarptautiniame fronte šiame sezone.

Ji sutapo su G. Masiulio karjeros rungtynėmis. Dvigubą dublį surinkęs 22-ejų Panevėžio klubo naujokas užfiksavo asmeninius rezultatyvumo, atkovotų kamuolių ir naudingumo rekordus.

Viso G. Masiulio sąskaitoje – 26 taškai (5/9 dvitaškių, 3/5 tritaškių, 7/8 baudų), 10 atkovotų kamuolių, 2 rezultatyvūs perdavimai, 2 blokai ir net 38 naudingumo balai.

Gytis Masiulis prieš "Telenet Giants"

Nors „Lietkabelis“ pralaimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių 33:38, gelbėjo geras pataikymas iš toli – 11/24 (46 proc.).

„Lietkabelis“: Gytis Masiulis 26, Paulius Valinskas 17 (5 kl.), Troy Barniesas 11 (3/3 trit.), Kyle'as Vinalesas 9 (2/10 dvit., 1/4 trit., 5 rez. perd.), Marinas Maričius 8, Margiris Normantas 6;

„Telenet Giants“: Kennethas Smithas 15 (8 rez. perd.), Ibrahima Faye 14 (9 atk. kam.), Vincentas Kestelootas 12, Stephaunas Branchas 11 (9 atk. kam., 5 per. kam.), Davidas Dudzinskis 10.

Prieš tai „Lietkabelis“ visas trejas Europos taurės turnyro rungtynes pralaimėjo triuškinančiu skirtumu.

Kitose trečiadienio C grupės rungtynėse Krasnodaro „Lokomotiv“ (Rusija) namuose 76:61 susitvarkė su Andoros „MoraBanc“ (Ispanija), o Bolonijos „Virtus“ (Italija) savoje tvirtovėje 94:85 nukovė „Monaco“ (Prancūzija).

Pirmą varžybų ratą po savaitės „Lietkabelis“ užbaigs po savaitės išvykoje su „MoraBanc“.