„Šiandien pirmą kartą per savo kadenciją Lietuvą aplankys Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas kartu su pirmąja ponia Brigitte Macron. Šį vizitą vadinu istoriniu, nes Prancūzijos vadovas Lietuvą aplanko po 19 metų pertraukos. Vizitas – puiki proga geriau suprasti vienam kitą, ypač tuo metu, kai agresijos protrūkiai kyla tai vienoje, tai kitoje pasaulio dalyje, o elementarios žmogaus teisės brutaliausiai paminamos čia pat už sienos, Baltarusijoje“, – teigia G. Nausėda.

Prezidentas sako, kad pirmiausia jis padėkos Prancūzijos prezidentui už jo vaidmenį liepos mėnesį vykusioje Europos Vadovų Taryboje, svarstant susitarimą dėl Europos Sąjungos daugiametės finansinės perspektyvos ir gaivinimo fondo.

„Tai galėjo būti ne tik vienas ilgiausių, bet ir nesėkmingai pasibaigusių posėdžių, jei ne ryžtinga prezidento Emmanuelio Macrono ir Vokietijos kanclerės Angelos Merkel laikysena sunkiausiu derybų momentu“, – sakė G. Nausėda.

Pasak Lietuvos vadovo, susitikime jie bandys išsamiau paaiškinti vienas kito pozicijas.

„Turime daug ką aptarti – ne tik klausimus, kuriais kalbame unisonu, bet ir tuos aspektus, kuriais turime išsamiau paaiškinti vienas kitam savo poziciją. Tarp pastarųjų paminėčiau požiūrį ir santykius su Rusija, Europos strateginės autonomijos siekį, NATO vaidmenį ir perspektyvą. Tikri bičiuliai turi ne tik mandagiai linkčioti vienas kitam galva, bet, jei reikia, ir padiskutuoti ar pasiginčyti.

Neabejoju, kad Lietuva ir Prancūzija yra būtent tokie draugai“, – sakė G. Nausėda.

G. Nausėda taip pat vertina E. Macrono poziciją dėl situacijos Baltarusijoje.

„Labai susidomėjęs susipažinau su naujausiu prezidento Emmanuelio Macrono padėties Baltarusijoje vertinimu. Pareiškęs, kad Aliaksandras Lukašenka privalo trauktis, nes neteko legitimumo, Prancūzijos prezidentas pademonstravo aiškią poziciją ir demokratinės visuomenės lyderiui būdingus principus. Šių savybių vis dar kartais pritrūksta Europos Sąjungai, priimant bendrus sprendimus Baltarusijos klausimu“, – sakė G. Nausėda.

„Privalome pagaliau suprasti – kuo mažiau savo mintis vyniosime į vatą ir slėpsimės už tradicinių diplomatinių susirūpinimo ir panašių vingrybių, tuo didesnę paspirtį suteiksime atgimstančiai Baltarusijos visuomenei kovoti dėl tų teisių, kurias iš jos ciniškai atėmė!“ – teigia Lietuvos vadovas.

Šaltinis
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (144)