Martino Schillerio auklėtiniai po atkaklios kovos 81:74 (23:17, 20:21, 16:16, 22:20) pranoko Atėnų „Panathinaikos“ krepšininkus ir pateko į turnyro finalą.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausiai žaidė Rokas Jokubaitis, pelnęs 16 taškų. Naudingiausiai pasirodė Joffrey Lauvergne, kuris įmetė 15 taškų, sugriebė 13 atšokusių kamuolių ir surinko 23 naudingumo balus.

Sekmadienį 19 val. finale žalgiriečiai susitiks su Milano „AX Armani Exchange“ komanda, kuri pirmajame pusfinalyje 79:57 sutriuškino Berlyno ALBA.

Sirgaliams prisistatęs „Žalgiris“ mačo pradžioje pademonstravo itin aukštą tempą puolime bei pirmojo kėlinio viduryje atitrūko 15:6, o pasibaigus kėliniui pirmavo 23:17.

Antrojo ketvirčio pradžioje graikai sumažino atsilikimą iki minimumo 24:25, bet įpusėjus antrajam kėliniui Kauno klubas įgijo dviženklį pranašumą 37:27.

Prieš pertrauką sėkmingesnę atkarpą sužaidė „Panathinaikos“ krepšininkai, sumažinę atsilikimą perpus 38:43. Vis dėlto iškart po pertraukos kauniečiai vėl šovė į priekį 52:40.

Atėnų ekipa vėl geriau sužaidė kėlinio galą bei prieš lemiamą ketvirtį prisivijo 54:59, tačiau R. Jokubaičio pastangos netrukus leido žalgiriečiams vėl kiek saugiau atitrūkti 64:56.

Du efektingi J. Lauvergne metimai leido kauniečiams pirmauti 75:68 likus žaisti tris minutes, priešpaskutinę minutę svarbius taškus pridėjo Thomasas Walkupas (79:71), o graikams išsigelbėti laiko nebeliko.

„Žalgiris“: Rokas Jokubaitis 16, Joffrey Lauvergne'as 15 (13 atk. kam.), Marius Grigonis 14, Thomasas Walkupas 13 (8 rez. perd.), Artūras Milaknis 9, Lukas Lekavičius 6, Steve'as Vasturia 4.

„Panathinaikos“: Nemanja Nedovičius 22, Pierre'as Jacksonas 18, Georgios Papagiannis 8.

Šiame mače „Žalgirio“ gretose debiutavo pirmus tris draugiškus mačus dėl sveikatos problemų praleidęs Augustinas Rubitas.

Rungtynėms nebuvo registruoti Patricio Garino, Marekas Blaževičius ir Karolis Lukošiūnas.

Akistata su graikais – rimčiausias „Žalgirio“ tarpsezonio išbandymas. Iki šiol Martino Schillerio auklėtiniai draugiškuose mačuose užtikrintai įveikė Rygos VEF, Utenos „Juventus“ ir Panevėžio „Lietkabelį“.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (129)