Vaikų saugumu keliuose besirūpinanti iniciatyva „Apsaugok mane“ kiekvieną rugsėjį yra rengiama Vilniaus miesto savivaldybės, didžiausios šalies draudimo bendrovės „Lietuvos draudimo“ ir partnerių – Vilniaus apskrities policijos bei kitų šalies miestų savivaldybių. Akcija yra tradicinė ir yra organizuojama jau 21-erius metus.

Neeiliniai mokslo metai ir akcijos tradicijos

„Ruošdamiesi rudeniui, saugesniam judėjimui po miestą parūpinome Vilniaus miesto pradinukams daugiau nei 2,1 tūkst. vaikiškų atšvaitinių liemenių, kad tamsiuoju metų laiku būtų iš tolo pastebimi ir jaustųsi saugiai. Be to, visame mieste tobulinome infrastruktūrą: Vilniaus savivaldybė šiemet įrengė 7 naujas iškiliąsias pėsčiųjų perėjas, 48 greičio mažinimo kalnelius, 3 vietose sumontavo gumines saleles, 17 vietų atsirado sferiniai veidrodžiai, kurie pagerino matomumą, atnaujino greičio rodymo ženklus“, – sako Vilniaus mero pavaduotojas Vytautas Mitalas.

Vyras prideda, kad moderniu nauju kryptiniu apšvietimu jau šviečia daugiau nei 20 pėsčiųjų perėjų, o iki metų pabaigos bus apšviesta iš viso 100. Atnaujintas ir gatvių bei takų ženklinimas, ką tik Vilniaus mieste pažymėti net 674 „Apsaugok mane“ simboliai. Visoms šioms priemonėms miestas skyrė daugiau kaip 1 mln. eurų.

Akcija "Apsaugok mane"

„Apsaugok mane“ iniciatorė bendrovė „Lietuvos draudimas“ kasmet nemokamai apdraudžia visus šalies moksleivius nuo nelaimingų atsitikimų kelyje 5 tūkst. eurų suma. Skaičiuojama, kad iš viso šiemet draudimo apsauga galios daugiau nei 320 tūkstančiams moksleivių, kurie nuo rugsėjo 1 iki 30 dienos visoje šalyje ištisą parą bus apdrausti nuo nelaimingų atsitikimų keliaujant pėsčiomis ir važiuojant dviračiu.

„Lietuvos draudimo“ Strategijos, klientų ir marketingo departamento direktorė Aurelija Kazlauskienė pastebi, kad kasmet po vasaros atostogų eismas suintensyvėja, o dabar grįžtame po kur kas ilgesnės pauzės.

„Apsaugok mane“ vertę matuojame pokyčiu, kuris vyksta dešimtmečiais. Policijos duomenys rodo, kad per dvidešimt metų žuvusių vaikų sumažėjo keturis kartus, dukart mažiau vaikų sužeidžiama. Šiemet akcija vyksta 21-ą kartą ir kiek kitokiomis sąlygomis, juk moksleiviai grįžta į mokyklas po beveik pusmečio mokymosi namuose. Svarbu, kad šis grįžimas būtų sklandus ir prie to prisidėti galime kiekvienas. Raginame tėvelius priminti vaikams saugaus elgesio kelyje taisykles, vairuotojus kviečiame būti itin atidiems, o mes kaip draudikai jaučiame atsakomybę padėti šeimoms finansiškai nelaimės atveju“, – sako A. Kazlauskienė.

Policijos prevencinės priemonės prasidėjus naujiems mokslo metams

Anot Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko Sauliaus Gago, šiais metais Rugsėjo 1-oji gali būti kiek kitokia nei įprasta, tačiau, kad ir kokia būtų situacija, viena iš policijos prioritetinių sričių – eismo dalyvių saugumas kelyje, išlieka labai svarbi. Nors eismo įvykiuose kasmet sužeidžiama ir žūsta vis mažiau vaikų, policijos pareigūnai nuolat vykdo prevencines priemones, kurių bendras tikslas – išvengti žmonių aukų keliuose, o prasidedant naujiesiems mokslo metams ypatingas dėmesys skiriamas jauniems eismo dalyviams keliaujantiems į mokyklas.

Vaikai eisme

„Mūsų saugumas keliuose priklauso nuo mūsų visų, gerbkime vieni kitus, laikykimės kelių eismo taisyklių ir būkime saugūs“, – sako Vilniaus apskrities policijos viršininkas Saulius Gagas.

Nelaimių moksleiviams kelyje pasitaiko beveik kasmet

Iš viso nuo akcijos pradžios į „Lietuvos draudimą“ kreipėsi beveik 100 būtent rugsėjo mėnesį eismo įvykiuose nukentėjusių moksleivių tėvų, kuriems pagal nemokamą draudimą atlyginta žala siekia daugiau nei 45 tūkstančius eurų. Pernai akcijos metu į eismo įvykius pateko ir buvo sužaloti 6 pėstieji moksleiviai – trys eidami per perėjas, ir trys – važiuojant dviračiu. Jiems lūžo galūnių kaulai, vienas patyrė daugybines traumas. Laimei, akcijos metu nepranešta apie tragiškai pasibaigusias avarijas.

„Lietuvos draudimas“ atkreipia dėmesį, kad draudimo apsauga mokyklinio amžiaus vaikams įsigalios automatiškai pačią pirmą mokslo metų dieną ir dėl to tėveliams nieko daryti nereikia. Svarbiausia, kad jei moksleivis keliaudamas pėsčiomis ar važiuodamas dviračiu šį rugsėjį pateks į eismo įvykį, apie tai reikia pranešti trumpuoju numeriu 1828 arba per bendrovės tinklalapį www.ld.lt ir nukentėjusiajam bus išmokėta priklausanti kompensacija. Visos „Apsaugok mane“ akcijos sąlygos skelbiamos čia.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)