„Ji, kiek prisimenu, visą gyvenimą buvo sveika ir darbinga. Atrodo, buvo apdovanota puikia sveikata. Tik tiek, kad kai žuvo sūnus prieš 11 metų, tuomet pastebėjau, jog pradėjo blėsti tos jėgos. Ši tragedija mamą labai paveikė“.

Pasak dukters, taip po truputį pradėjo pastebėti, kad motina keičiasi, atsirado daugiau nerimastingumo, pasireiškė kiti senatvės požymiai.

„Bet šiaip tikrai visą gyvenimą sveikai gyveno, iki paskutinės akimirkos važiuodavo dirbti sodo darbų. Deja, iki pervežimo į Klaipėdos hospisą pasidarė labai sunku ją prižiūrėti, nes prasidėjo demencija, išeidavo naktį iš namų, sunkiai orientuodavosi, šūkaudavo, tekdavo kviesti greitąją. Taip ir teko priimti sprendimą dėl slaugos namų“, – teigė ji

Be to, dukra paminėjo, kad paskelbus karantiną buvo labai sunku, nes kurį laiką negalėjo lankyti mamos.

„Paskui pradėjo ir personalo trūkti, o suprantate, tokius žmones reikia kasdien išjudinti, kad jie nesuglebtų. Dabar jau lengviau, mama šiek tiek atsigavusi, nors vis tiek išlieka silpna. Žinoma, senatvė yra senatvė ir galbūt taip, kaip ji dabar jaučiasi, ir yra geriausia jos būklė“.

„Delfi“ primena, kad Klaipėdos hospise nuo koronaviruso pasveiko 12 globotinių, tarp jų yra ir seniausia įstaigoje gydoma pacientė – 94 metų moteris, ketvirtadienį pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras.

„Esam gavę oficialų patvirtintiną, kad 12 pacientų yra laikomi pasveikusiais dėl koronaviruso, žinoma, jie ten turi dar visokių kitokių ligų“, – BNS ketvirtadienį sakė NVSC Klaipėdos departamento direktorius Raimundas Grigaliūnas.

Pasak jo, įstaigoje iš viso infekcine liga užsikrėtė 33 pacientai, trys iš jų mirė, vienas išvežtas į Klaipėdos universitetinę ligoninę. Šiuo metu koronavirusu dar serga 17 pacientų. Įstaigoje COVID-19 nustatytas ir 12-kai darbuotojų. „Turime patvirtinimą, kad du darbuotojai pasveiko“, – sakė NVSC atstovas.

Klaipėdos hospisas koronaviruso židiniu tapo balandžio viduryje, kuomet koronavirusas buvo patvirtintas kelioms dešimtis globotinių ir darbuotojų. NVSC Klaipėdos departamento duomenimis, tuo pačiu adresu, kur įsikūręs hospisas, veikia dvi įstaigos: UAB „Klaipėdos hospisas“ bei viešoji įstaiga „Paliatyvios pagalbos ir šeimos sveikatos centras“.

Atliekant įstaigos patikrinimą, nustatyta, kad higienos pasą turi tik pastaroji ir ta – tik vieno paciento slaugymui. Dėl galimo kovos su epidemijomis ar užkrečiamosiomis ligomis taisyklių pažeidimo, piktnaudžiavimo ir neteisėto vertimosi ūkine, komercine, finansine ar profesine veikla Klaipėdos hospise atliekamas ikiteisminis tyrimas.

Ikiteisminį tyrimą nuspręsta pradėti po to, kai gauti Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Klaipėdos departamento atlikto hospiso patikrinimo rezultatai.