Pasak Lietuvos policijos atstovo Ramūno Matonio didžioji dalis pranešimų gaunami dėl saviizoliacijos nesilaikančių žmonių.

„Didžioji dalis dėl saviizoliacijos pažeidimų, dėl asmenų“, – pirmadienį BNS sakė R. Matonis

Iš viso nuo Lietuvoje įvesto karantino pradžios policija sulaukė maždaug 4 tūkst. pranešimų dėl karantino ar saviizoliacijos pažeidimų

Karantinas šalyje įvestas kovo 16-ąją, siekiant sulėtinti koronaviruso plitimą. Praėjusią savaitę karantinas pratęstas mažiausiai iki balandžio 13 dienos.

Jo metu uždrausta prekyba beveik visose parduotuvėse, išskyrus prekiaujančias maisto prekėmis ar vaistais.

Gyventojai įpareigoti parkuose ir kitose atvirose viešosiose vietose lankytis ir būti ne didesnėmis nei dviejų asmenų grupėmis, išskyrus vienos šeimos narius, laikytis saugaus kontakto, vengti fizinio kontakto, laikytis higienos, taip pat prekybos ir paslaugų vietose, lankytis po vieną šeimos narį.

Barams ir kavinėms uždrausta veikti, išskyrus teikiant maistą išsinešimui.

Visai sustabdyta SPA centrų, kirpyklų, grožio salonų veikla. Uždaryti kazino ir lošimų automatų salonai.

Visiems iš užsienio grįžusiems žmonėms ir asmenims, kuriems įtariamas koronavirusas, privaloma izoliuotis dviejų savaičių laikotarpiui.

Vyriausybėje praėjusią savaitę priimtas nutarimas, kuriuo siūloma ne tik sugriežtinti administracinę ir baudžiamąją atsakomybę už karantino tvarkos pažeidimus, bet ir suteikti įgaliojimus pažeidimų protokolus surašyti policijai.

Seimas pataisas svarsto antradienio posėdyje.