Anot Klaipėdos miesto mero, antradienį keltais grįžusieji „dar bus aptarnaujami kaip įprastai“.

„Trys ilgos derinimo, įtikinėjimo ir tarimosi valandos su SAM ir DFDS vadovais, vis tik davė rezultatą. Ir bent jau reikalavimų Klaipėdai kontekste, rytojus (beje, jau šiandien V-499 „reikale“ – tai dar viena diena, iškovota pasirengimui tos tvarkos įgyvendinimui. Rytoj visi visų keltų keleiviai sugrįžę į Klaipėdą dar bus aptarnaujami kaip įprasta, o jau nuo trečiadienio – pagal naują tvarką. Susitvarkysime civilizuotai, bet griežtai ir teisingai“, – rašoma V. Grubliausko feisbuko paskyroje.

„Tad tiek ir gražios bei sveikos visiems jau išauštančios dienos.
P.S. Ši žinutė labiausiai tiems, kurie skundžiasi, kad meras tik...skundžiasi. Dirbam, mielieji, tikrai, ir daug dirbam, ir...tikrai ne rinkimams, nusiraminkite“, – teigia V. Grubliauskas.

Veryga: prievolė izoliuoti grįžtančius gyventojus dienai atidėta tik Klaipėdoje

Prievolė savivaldybėms izoliuoti iš užsienio grįžtančius gyventojus įsigaliojo nuo antradienio, dienai ši tvarka atidėta tik Klaipėdos miestui, sako sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Interviu LRT radijui jis teigė, kad Klaipėdai išimtis padaryta po pokalbių su meru Vytautu Grubliausku ir bendrove, keltu gabenančia keleivius į uostamiestį.

„Kadangi keleiviai, kurie šiandien atplaukia į Lietuvą, išplaukdami dar nežinojo apie tokias sąlygas, Klaipėda prašė jiems skirti papildomą dieną, kad nekiltų neramumų. Galų gale, yra specifika, labai daug žmonių atvyksta su nuosavais automobiliais, Klaipėdai reikia pasirūpinti vieta, logistika šių automobilių. tai jūrų uostui duosime papildomą dieną, o visos kitos savivaldybės nuo šiandien turėtų šią tvarką įgyvendinti“, – tvirtino A. Veryga.

Anot jo, tai reiškia, kad visi grįžtantieji nuo šiol privalės praleisti dviejų savaičių karantiną savivaldybių numatytose patalpose.

„Suprantu, kad savivaldybėms tai yra iššūkis, bet savivaldybėms buvo duotas labai ilgas laikas pasiruošti (...). Be to, nepamirškime, kad mūsų viešbučiai stovi tušti, tas ne kartą buvo sakyta. Tai tikrai yra geros sąlygos mūsų parvykusiems žmonėms karantinuotis ir išbūti tą keturiolika dienų“, – tikino ministras.

A. Verygos, vadovaujančio valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijoms, įsakymas įsigaliojo antradienio naktį. Jis numato, kad visi iš užsienio grįžę asmenys ir neturintys koronaviruso simptomų privalomai 14 dienų bus izoliuojami savivaldybių patalpose. Taip pat numatyta, kad į savivaldybių parengtas patalpas turi būti gabenami ir lengva koronaviruso forma sergantys gyventojai.

Didmiesčių merai tvirtina, kad tai apsunkins kovą su COVID-19, bus eikvojami administraciniai ir gydytojų ištekliai, jų mažiau liks sunkiems ligoniams, o tai kainuos gyvybes.

Visų grįžusiųjų iš užsienio laukia privaloma 14 dienų izoliacija savivaldybių patalpose

Pirmadienį prieš vidurnaktį Aurelijus Veryga pasirašė įsakymą, kuriuo visi iš užsienio grįžę asmenys ir neturintys koronaviruso simptomų privalomai 14 dienų bus izoliuojami savivaldybių patalpose.

Be to, į savivaldybių parengtas patalpas bus gabenami ir lengva koronaviruso forma sergantys gyventojai.

Tai numatoma valstybės lygios ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos pirmadienį pasirašytame sprendime.
Rokomendacijos Lietuvoje koronaviruso karantino metu

Iki tol pargrįžėliai privalėjo izoliuotis patys, o sergantieji gydyti ligoninėse arba namuose.

A. Verygos sprendimu, visoms sveikatos priežiūros įstaigoms nurodyta informuoti atitinkamos savivaldybės administraciją apie gyventojus, kuriems pasireiškė lengvi COVID-19 simptomai ir kurių būklė leidžia juos gydyti ambulatoriškai ir kurie turi būti pervežami į savivaldybių parengtas patalpas.

Be to, nuo antradienio visos savivaldybės, kurių teritorijoje yra tarptautiniai sienos kirtimo punktai, įpareigotos visą parą užtikrinti grįžusiųjų pervežimą iš oro uostų, jūrų uosto, kitų pasienio punktų į gyvenamosios vietos savivaldybės administracijos numatytas patalpas.

Savivaldybėms taip pat nurodyta pasirūpinti tinkamomis žmones izoliuoti patalpomis ir užtikrintų jų maitinimą.

Valstybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centras įpareigotas organizuoti minėtų patalpų apsaugą bei viešąją tvarką.

Kreipėsi į Skvernelį

Dėl šio A. Verygos sprendimo sostinės meras Remigijus Šimašius pranešė nusiuntęs protesto laišką premjerui Sauliui Skverneliui.
Draudimai Lietuvoje koronaviruso karantino metu

“(...) jei sprendimas nebus atšauktas, tai palies mus visus ir labai apsunkins kovą su COVID-19“, – savo feisbuko paskyroje tvirtina meras.

Anot jo, didžiausia problema ne apgyvendinti visus, parvykėlius iš užsienio, bet visus susirgusiuosius lengva COVID-19 forma.

Vilniaus miesto mero teigimu, tokiu būdu bus eikvojami administraciniai ir gydytojų ištekliai, jų „mažiau liks sunkiems ligoniams, o tai kainuos gyvybes“, „bus eikvojami nežmoniški ekonominiai ištekliai be jokios naudos viruso suvaldymo tikslui pasiekti“, žmonės ims vengti atlikti COVID-19 testus.

„Tokios priemonės sukels rimtas pasekmes vaiko teisėms, nes suponuoja šeimų atskyrimą arba būtinųjų vaiko poreikio nepatenkinimą“, – teigia R. Šimašius.

Galiausiai, anot jo, minėto ministro nurodymo realiai net neįmanoma įvykdyti, nes epidemiologų teigimu, COVID-19 prasirgs apie du trečdalius visos visuomenės narių.

„Beveik 2 milijonai Lietuvos gyventojų turėtų būti perkelti iš savo namų“, – sako meras.

Sveikatos apsaugos ministro sprendimą jis vadina nelogišku ir pavojingu, ragina premjerą jį atšaukti ir „imtis priemonių, kad sveikatos apsaugos ministras nebeturėtų galimybių daugiau priimti panašių mokslu ir gydytojų patirtimi neparemtų sprendimų“.