Tarnybos duomenimis, tyrime dėl sukčiavimo ir duomenų klastojimo nustatyta, kad įvairias informacinių technologijų paslaugas teikiančia besiskelbianti bendrovė šios veiklos realiai nevykdo, tačiau 2018 metais kreipėsi į Užimtumo tarnybą, siekdama gauti valstybės finansavimą neva naujų darbo vietų kūrimui.

Gautus beveik 100 tūkst. eurų bendrovė, FNTT duomenimis, panaudojo iš kitos įmonės įsigydama kriptovaliutų kasimui (angl. mining) skirtą specializuotą įrangą, bei, siekdama atitikti formalius reikalavimus, fiktyviai įdarbino reikiamų kompetencijų neturinčius asmenis, tarp jų – ir jau sulaukusius pensinio amžiaus.

„Visi šie darbuotojai įmonėje iš tikrųjų nedirbo, bet atlyginimus gaudavo į banko sąskaitas, o vėliau pinigus įtariamieji išsigrynindavo ir galimai pasisavindavo“, – teigiama FNTT pranešime.

Įtarimai šiame ikiteisminiame tyrime kol kas niekam nepareikšti, tikslinamos galimo nusikaltimo aplinkybės. Tyrimą organizuoja Vilniaus apygardos prokuratūra.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)