2020-ųjų karščiausia tema – po pasaulį žaibiškai plintantis koronavirusas nevėsta. Pirmieji susirgimo atvejai jau fiksuoti keliose ES šalyse, todėl prevenciniai veiksmai Lietuvoje įgauna dar didesnę svarbą, rašoma pranešime spaudai. Bendrovė pirmąją tokią kamerą Lietuvoje yra pasiruošusi neatlygintinai perduoti naudotis atsakingoms tarnyboms, jei bus toks poreikis.

Termovizorius

„Reaguodami į nerimą keliančias žinias į Lietuvą atvežėme termovizinę kamerą, kuri epidemijų metu gali tapti nepamainomu karščiuojančių žmonių pirminiu detektoriumi oro uostuose, muitinėse ar bet kurioje kitoje vietoje, kurioje yra didelis iš svetur atvykstančių žmonių kiekis. Iki šiol tokios kameros Lietuvoje nebuvo naudotos ir tikimės, kad šį įrankį galės išbandyti ir juo pasinaudoti specialistai“, ̶ sako „Telia“ vaizdo stebėjimo sprendimų vadovas Saulius Kalašnikovas.

Termovizorius

Vokietijos gamintojo „Mobotix“ termovizinė kamera yra infraraudonųjų spindulių imtuvas su radiometrijos funkcija, kuri savo matymo lauke vienu metu gali matuoti temperatūrą 84 tūkstančiuose taškų. Tai reiškia, kad šis įrenginys yra 84 tūkstančiai vienu metu veikiančių termometrų. Šiluminė kameros rezoliucija siekia vos 0,05 °C laipsnio ir pagal gamintojo numatytą paskirtį tinka pirminiam žmonių kūno temperatūros nustatymui nuotoliniu būdu.

Papildomai buvo atliktas kameros kalibravimas ir matavimai. Jie parodė, kad prietaiso patikimumo lygmuo siekia net 95 proc.

Termovizorius

„Vilniaus metrologijos centro laboratorijoje atlikome kameros kalibravimo testą su juodojo kūno temperatūros etalonu nustačius 38,5 °C laipsnių temperatūrą. Matuojant iš 4 ̶ 5 metrų atstumo, kameros paklaida siekė nuo 0,2 C iki 0,4 C laipsnio. Tiesa, nors tai yra didelis fiksuojamų rodmenų tikslumas, kuris leidžia efektyviai aptikti karščiuojančius žmones nuotoliniu būdu, tačiau tai jokiu būdu nėra medicinos diagnostikos prietaisas ir jo panaudojimas yra tik išskirtinai pirminiam galimos ligos aptikimui“, ̶ pasakoja S. Kalašnikovas.

Termovizorius

Jis pažymėjo, kad matuoti keleivių temperatūros kilus koronaviruso grėsmei iš karto ėmėsi daugelio Azijos ir Europos šalių oro uostai. Tačiau techniškai tai daroma skirtingai – nuo kiekvieno keleivio tikrinimo medicinos įstaigose naudojamais nuotoliniais termometrais iki pažangių vaizdo stebėjimo sprendimų netrikdant ir neužlaikant keliaujančių žmonių. Tokios sistemos sumontuotos, pavyzdžiui, Pietų Korėjos oro uostuose. Ten keleivių patikra vykdoma tuo pačiu principu, kurį siūlo ir šiandien pristatyta įranga.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (57)