Paskutinė Dakaro diena sunkiausia tapo Vaidoto Žalos ir Sauliaus Jurgelėno, „Agrorodeo“ komandai, kurie likus mažiau nei 50 km iki finišo trenkėsi į akmenis ir išlaužė „Mažyliu“ vadinamo „Mini“ ratą. Tokio gedimo ekipažas pats negalėjo sutvarkyti, todėl laukė „X-raid“ komandos palaikymo sunkvežimio.

Po daugiau nei 4 valandų laukimo, lenktynininkams pavyko pajudėti finišo link, kurį jie pasiekė 62-oje vietoje. Nepaisant to, absoliučioje įskaitoje lietuviams pavyko išlikti tarp 30-ies greičiausių pasaulio lenktynininkų – V. Žala ir S. Jurgelėnas užėmė 26-ąją vietą.

Planas B pavyko

Benediktas Vanagas pasakojo, jog nors šis greičio ruožas buvo trumpas, tikrai nebuvo lengvas. Negana to, buvo pakankamai pavojingų vietų, kur buvo galima ne tik pramušti ratą.

Vis tik „Inbank team Pitlane“ komandos pilotas pasakojo, jog jie 12-ąjį greičio ruožą įveikė pakankamai sėkmingai ir finišavo 19-oje pozicijoje. Absoliučioje įskaitoje B. Vanagas ir Filipe Palmeiro užėmė 15-ąją vietą.

11-as Dakaras baigtas

11-ame asmeniniame Dakare dalyvavęs Antanas Juknevičius džiaugėsi pasiektu finišu, tačiau teigė, jog sunkiausios pasaulio lenktynės galėjo būti ir sunkesnės bei su daugiau kopų.

Paskutinį greičio ruožą „Kreda“ komandos pilotai A. Juknevičius ir Darius Vaičiulis įveikė būdami 22-i. Absoliučioje įskaitoje komanda užėmė 20-ąją vietą.

Vertinga patirtis

Gintas Petrus ir Tomas Jančys, pasiekę paskutinio šių metų Dakaro greičio ruožo finišą, džiaugėsi, jog sunkiausios pasaulio lenktynės praėjo be didelių nuostolių ar nesklandumų, o trasose pavyko įgyti nemažai vertingos patirties.

„Daug ko galima išmokti, džiaugiuosi, kad galiu palyginti su „Africa Eco Race“, viskas super, mes finiše, tai buvo mūsų pagrindinis tikslas“, – sakė T. Jančys, kuris pridėjo, jog tiek Dakaras, tiek Afrikoje vykstantis ralio maratonas verti dėmesio.

„Petrus racing team“ komanda 12-ojo greičio ruožo finišą pasiekė 42-i, o absoliučioje įskaitoje užėmė 41-ąją vietą.

Užtikrintas antras kartas

Praeitais metais Lietuvai rekordinę 24-ąją poziciją motociklų įskaitoje iškovojęs Arūnas Gelažninkas, pasiekęs šių metų Dakaro finišą džiaugėsi, jog pradžia nebloga – pabaigė abu pirmuosius asmeninius Dakarus.

Paskutinę dieną motociklininkas finišą pasiekė užtikrintai 37-oje pozicijoje, tačiau bendroje lentelėje įsitvirtino 30-oje vietoje.

Motociklai

Motociklų įskaitoje 12-ame greičio ruože greičiausias buvo čilietis Jose Ignacio Cornejo Florimo, nuo jo 53 sek. atsiliko ir antrą vietą užėmė amerikietis Ricky Brabecas, o trečią vietą pelnė australas Toby Price. Jis nuo lyderio atsiliko 2 min. 25 sek.

Absoliučioje įskaitoje greičiausias buvo amerikietis Ricky Brabec, antras čilietis Pablo Quintanilla, trečias – australas Toby Price.

Keturračiai

Keturračių įskaitoje paskutiniame greičio ruože greičiausias buvo lenkas Arkadiusz Lindner, antrą vietą užėmė 1 min. 21 sek. atsilikęs čilietis Giovanni Enrico, o nuo lyderio 1 min. 25 sek. atsiliko ir trečiąją poziciją pelnė prancūzas Simonas Vitse.

Absoliučioje įskaitoje pirmą vietą užėmė čilietis Ignacio Casale, antrą poziciją pelnė prancūzas Simon Vitse, trečią vietą iškovojo lenkas Rafal Sonik.

Automobiliai

Automobilių įskaitoje pirmąją vietą iškovojo katarietis Nasseras Al-Attiyah, antrą vietą pelnė Saudo Arabijos lenktynininkas Yasiras Seaidanas, trečias – argentinietis Orlando Terranova.

Absoliučioje įskaitoje pirmąją vieną iškovojo ispanas Carlosas Sainzas, antras liko katarietis Nasseras Al-Attiyah, trečią vietą pelnė prancūzas Stephane Peterhanselis.

Bagiai

Bagių įskaitoje greičiausias buvo brazilas Reinaldo Varela, antrą vietą užėmė tik 24 sek. atsilikęs amerikietis Blade Hildebrandas, o trečiąją vietą pelnė taip pat Jungtinių Amerikos Valstijų lenktynininkas Austin Jones. Jis nuo lyderio atsiliko 3 min. 18 sek.

Absoliučioje įskaitoje pirmąją vietą pelnė amerikietis Casey Currie, antrą poziciją iškovojo rusas Sergei Kariakin, trečiąją vietą užėmė čilietis Francisco Lopez Contardo.

Sunkvežimiai

Sunkvežimių įskaitoje pirmas finišą pasiekė rusas Andrey Karginov, antras greičiausias buvo baltarusis Aliaksei Vishneuski, kuris nuo lyderio atsiliko 2 min. 1 sek. Trečią vietą užėmė taip pat Rusijos sportininkas Eduard Nikolaev. Jį nuo pirmos vietos skyrė 2 min. 7 sek.

Ant aukščiausios podiumo pakylos lipo Rusijos lenktynininkas Andrey Karginov, antrą vietą pelnė lyderio tautietis Anton Shibalov, trečią vietą iškovojo baltarusis Siarhei Viazovich.

Kaip klostėsi įvykiai 12-ajame Dakaro ralio greičio ruože, matyti galite čia.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (436)