Vanduo ir mityba

Turbūt ne vienas pastebėjote, kad kartais rytais atsikėlus juntamas sunkumas. Nors, rodos, ir ilgai miegota ir jokio vakarėlio nebūta. Taip greičiausiai nutiko dėl to, kad nepadėjote savo organizmui išsivalyti nuo toksinų, kurie skatina riebalų kaupimąsi. Pakankamas vandens vartojimas ne tik padės jaustis žvaliau, bet ir skatins kraujotaką bei limfos srautą.

„Kaip apskaičiuoti, kiek vandens reikia organizmui? Tai labai paprasta. Jei paros norma – 30 ml/1 kg kūno svorio, tai visiems žinoma taisyklė, kad reikia išgerti 2 litrus ar 8 stiklines per dieną, gali būti taikoma tik vidutinio svorio žmonėms (sveriantiems apie 70 kg). Sveriant daugiau reikėtų atrasti laiko atsigaivinti vandeniu kiek dažniau. Dažnas sako, kad nejaučia poreikio, bet organizmą galima apgauti ir pripratinti. Pirma gudrybė – jei jaučiate alkį – išgerkite vandens, antroji – jei gerti visai nesinori, organizmą galima aprūpinti skysčiais suvalgius sriubos lėkštę, užkandus šviežių vaisių ar daržovių – juose taip pat yra gausu vandens. O jei valgysite daug kiaulienos, kito riebaus ar greitojo maisto, nesilaikysite režimo – tikrai nepavyks pasiekti norimų rezultatų“, – pasakoja K. Stankutė.

Mažinti streso lygį

Pasak japonų, tikroji sveikata prasideda žmogaus galvoje. Toli žvelgti nereikia – ir savo aplinkoje galime matyti, kad pozityviau mąstantys žmonės, net ir sudėtingose situacijose, geba išlaikyti vidinį balansą. Visgi priežastis labai paprasta – teigiamos mintys padeda formuotis hormonams, kurie sveikatinamai veikia mūsų organizmą.

„Kas vyksta nuolat patiriant stresą? Streso metu nervų sistema slopina kraujo tekėjimą virškinimo sistemoje, sulėtėja virškinimas, dėl to parasimpatinė sistema išsijungia, o įsijungia simpatinė. Kas gali nutikti? Paprastai tariant, gali ne tik atsirasti virškinamojo trakto ligų, bet organizmas lėčiau skaidys įvairius junginius ir ims kauptis riebalai. Dėl to vertėtų atrasti veiklą, kuri bent kelioms valandoms padėtų atitrūkti nuo darbinių minčių – papildomi užsiėmimai, sportas, bendravimas su artimaisiais. Kaip sakoma – darbas atgal nemylės, o sugadintos sveikatos jau nesusigrąžinsi“, – rūpintis savimi skatina K. Stankutė.

Miego režimas

Suaugusiam žmogui būtina per parą miegoti bent 7-8 valandas. Kodėl? Miego trūkumas gali pabloginti jūsų protinio darbo rezultatus, padidėja tikimybė susirgti įvairiomis uždegiminėmis, širdies ligomis, gali susilpnėti imuninė sistema, išsibalansuoti hormonų veikla ir, deja, bet galite priaugti ir svorio.

„Pagerinti savo miego kokybę pakanka pasitelkti labai paprastas taisykles. Kiekvieną dieną reikėtų keltis ir gultis tuo pačiu laiku. Vertėtų vengti įpročio miegoti dieną. Prieš miegą negerkite kofeino turinčių gėrimų, taip pat ir alkoholio – jis sutrikdys gilų miegą. Ir kad miegas taptų švente susikurkite kokį ritualą – prieš miegą paskaitykite knygą, padėkokite už nutikusius gerus dalykus, aptarkite dienos įvykius su artimaisiais“, – patarimais dalijasi grožio ekspertė.

Laikas sportui

Akyvi fizinė veikla turi daug privalumų: geresnė savijauta, nuotaika, miego kokybė, seksualinis gyvenimas, padidėjęs energijos kiekis, mažesnė ligų tikimybė ir kas be ko – svorio kontroliavimas. Pagal tai, koks jūsų tikslas, reikia pasirinkti tam tikro intesyvumo treniruotes. Bet, jei dabar iš tikrųjų yra įtemptas ar tam nepalankus metas, ieškokite alternatyvų – kur galima, eikite pėsčiomis, lipkite laiptais, namų ruošos darbus stenkitės atlikti kiek greičiau.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (4)