Vasaros laiku gyvenome jau nuo kovo. Rodyklės pavasarį sukamos paskutinį kovo sekmadienį, pasukant laikrodžių rodykles į priekį.

Diskusijos apie tai, kad reiktų atsisakyti laiko sukiojimo, vyksta jau kurį laiką. Europos Parlamento (EP) Transporto ir turizmo komitetas skelbia, kad 2021 m. gali būti paskutiniai metai, kai teks persukti laikrodžius. Vis dėlto, dauguma Europos Sąjungos narių vis dar nepritaria rodyklių sukiojimo atsisakymui.

Ar 2021-ieji tikrai bus paskutiniai metai, kai bus sukiojamos laikrodžių rodyklės, priklausys ir nuo gruodį darbą pradėsiančių eurokomisarų. Beje, šalys galės pačios pasirinkti, kurį laiką pasirenka: žiemos ar vasaros.

Lietuvoje vasaros laikas įvestas 2003 metais. Pasukus laikrodžių rodykles į priekį, šviesusis paros metas ryte prasideda vėliau, o vakare trunka ilgiau nei žiemos laiku. Pasukus laikrodžių rodykles ir įvedus žiemos laiką, temsta anksčiau, vakarai tampa ilgesni.

Vasaros ir žiemos laikas buvo įvestas norint geriau išnaudoti šviesųjį paros laiką. Vis dėlto, vyrauja nuomonė, kad laikrodžio sukiojimas gali kenkti sveikatai.