Tai pirmasis 29-erių metų esto medalis pasaulio čempionatuose. Anksčiau didžiausia jo pergalė buvo bronzos apdovanojimas 2018 metų Europos pirmenybėse.

Jam sidabrą lėmė sėkmingiausias antrasis metimas. Tiesa, varžybos jam baigėsi nekaip: atlikdamas penktąjį metimą lengvaatletis patyrė rankos traumą ir stadioną paliko ant neštuvų.

Magnusas Kirtas

Pasaulio čempionu pirmą kartą tapo Grenados ieties metikas Andersonas Petersas – 86 m 89 cm. Bronzos medaliu turėjo tenkintis planetos čempiono titulo neapgynęs vokietis Johannesas Vetteris (85 m 37 cm).

Moterų šuolių į tolį finale triumfavo Vokietijos atstovė Malaika Mihambo. Ji sėkmingiausiu bandymu nušoko 7 m 30 cm ir pasiekė geriausią sezono rezultatą pasaulyje.

Antrąją vietą užėmusi ukrainietė Maryna Bech-Romančiuk nugalėtojai pralaimėjo 38 cm (6 m 92 cm). Bronza atiteko Nigerijos atstovei Esei Brume (6 m 91 cm).

Vyrų 10 000 m bėgime aukso medalį iškovojo Ugandos stajeris Joshua Cheptegei. Jis taip pat pasiekė geriausią sezono rezultatą pasaulyje – 26 min. 48,36 sek. Antras finišavo asmeninį rekordą pagerinęs etiopas Yamifas Kejelcha (26.49,34), trečias – Kenijos atstovas Rhonex Kipruto (26.50,32).

Moterų 100 m barjerinio bėgimo finale greičiausia buvo amerikietė Nia Ali. Ji pagerino asmeninį rekordą – 12,34 sek. Antrąją poziciją užėmė jos tautietė Kendra Harrison (12,46 sek.), trečiąją – jamaikietė Danielle Williams (12,47 sek.).

Vyrų 1500 m bėgime nugalėjo Kenijos sportininkas Timothy Cheruiyot – 3 min. 29,26 sek. Antras finišavo Taoufikas Makhloufis (3.31,38) iš Alžyro, o trečias – Lenkijos rekordą pagerinęs Marcinas Lewandowskis (3.31,46).

Vyrų estafetėje 4x400 m triumfavo JAV komanda. Ji pasiekė geriausią sezono rezultatą pasaulyje – 2 min. 56,69 sek. Antroje vietoje liko jamaikiečiai (2.57,90), trečioje – belgai (2.58,78).

Analogiškoje moterų estafetėje taip pat nugalėjo JAV rinktinė – 3 min. 18,92. Tai yra geriausias sezono rezultatas pasaulyje. Antros finišavo šalies rekordą pagerinusios Lenkijos bėgikės (3.21,89), o trečią poziciją užėmė Jamaikos komanda (3.22,37).

Medalių įskaitoje triumfavo JAV komanda – 14 aukso, 11 sidabro ir 4 bronzos medaliai. Antrą vietą užėmė Kenija (5 aukso, 2 sidabro ir 4 bronzos). Estija su dviem sidabro medaliais užėmė 21-ąją vietą.

Lietuviai ir latviai šiose pirmenybėse apdovanojimų neiškovojo. Iš viso medalius Katare iškovojo 43 šalių lengvaatlečiai.

Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.