24-erių panevėžietis 400 metrų plaukimo laisvu stiliumi rungties finale nuo pat pradžių išsiveržė į priekį, įgijo maždaug 1 sekundės pranašumą prieš artimiausius persekiotojus ir, finišavęs per 3:49,09 min., iškovojo aukso medalį.

Antras atplaukė vengras Kristofas Milakas (3:49,80 min.), trečias – čekas Janas Micka (3:50,83 min.). Jie distancijos pabaigoje ėmė vytis lietuvį, bet taip ir nepavijo.

Rytinėse atrankos varžybose Danas maksimalaus tempo neišvystė ir finišą pasiekė per 3 min. 56,17 sek. bei užėmė septintą vietą.

Prieš du mėnesius Lietuvos rinktinės lyderio užfiksuotas šio nuotolio rekordas – geresnis daugiau nei 12 sekundžių.

Greičiausias atrankoje tarp 52 konkurentų buvo olandas Lucas Kroonas (3 min. 53,59 sek.).

Varžybose, kurios tęsis iki sekmadienio, D. Rapšys dar bandys jėgas 200 ir 1500 m plaukimo laisvu stiliumi bei 200 m kompleksinio plaukimo rungtyse.

„Plauksiu daug. Sieksiu, kaip visada, geriausio įmanomo rezultato“, – prieš etapo pradžią teigė plaukikas.

Primename, kad pirmi trys pasaulio taurės etapai vyko Tokijuje (Japonija), Dzinane (Kinija) ir Singapūre. D. Rapšys juose iškovojo net 6 aukso ir 1 sidabro medalį. Toks kraitis leido jam bendroje įskaitoje tarp visų vyrų plaukikų įsitvirtinti trečioje vietoje (111 taškų).

Antrą poziciją užima amerikietis Andrew Wilsonas (129 tšk.), o varžybų lyderis – rusas Vladimiras Morozovas (156 tšk.).

Pirmąsias vietas bendrojoje įskaitoje išsidalinsiantys sportininkai užsitarnaus solidžias pinigines premijas: pirma pozicija įvertinta 150 tūkst. JAV dolerių, antra – 100 tūkst., trečia – 50 tūkst.

Dėl viliojančių prizų D. Rapšys atsisakė planų šį savaitgalį debiutuoti Indianapolyje (JAV) vyksiančiame pirmajame komercinių Tarptautinės plaukimo lygos (ISL) varžybų etape.

Kitaip nei įprasta, šiame pasaulio taurės sezone plaukikai varžosi olimpiniame 50 m ilgio baseine, kadangi kartu vyksta atranka į 2020 metų Tokijo olimpines žaidynes. Pasaulio taurės varžybas sudaro septyni etapai, bendras jų prizinis fondas – 2,5 mln. JAV dolerių.

Budapešte kartu su D. Rapšiu dalyvauja Andrius Šidlauskas ir Deividas Margevičius. Tik pastarajam penktadienį taip pat pavyko žengti į finalą.

D. Margevičius 100 m peteliške nuplaukė per 53,78 sek. ir užėmė šeštą vietą. Atranką, kurioje varžėsi 72 sportininkai, laimėjo lenkas Jakubas Majerskis (52,17 sek.).

100 metrų vyrų plaukimo peteliške finale triumfavo K. Milakas (51,27 sek.), o D. Margevičius (+2,19 sek.) liko aštuntas.

A. Šidlauskas tą patį nuotolį krūtine įveikė per 1 min. 1,55 sek. Panevėžietis liko devintas – iki finalo dešimtuko jam pritrūko vos 0,08 sek.

Nepralenkiamas tarp 68 dalyvių buvo olandas Arno Kamminga, vienintelis finišavęs greičiau nei per minutę (59,16 sek.).

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (28)