Moterų 100 metrų sprinto finalą laimėjo 32-ejų metų Jamaikos bėgimo legenda jau tapusi Shelly-Ann Fraser-Pryce.

Distanciją finale ji įveikė per 10,71 sek. ir pasiekė geriausią rezultatą planetoje nuo 2017-ųjų. Jamaikietė pasaulio sprinto čempione tapo 4-ąjį kartą istorijoje – tiek sykių laimėti šio titulo iki šiol nebuvo pavykę nė vienai moteriai.

2017-aisiais jamaikietė susilaukė sūnaus, taigi dabar pasaulio čempione ji pirmą kartą tapo būdama mama.

Shelly-Ann Fraser-Pryce su sūnumi

Sidabras atiteko britei Dinai Asher-Smith (10,83 sek.), bronza – Dramblio Kaulo Kranto atstovei Marie-Josee Ta Lou (10,9 sek.).

Pasaulio moterų 100 m bėgimo rekordas nėra pagerintas dar nuo 1988-ųjų, kai jį (10,49 sek.) pasiekė amerikietė Florence Griffith Joyner.

Dar vienoje bėgimo rungtyje – mišrioje estafetėje 4x400 m – triumfavo JAV komanda, kurią sudarė Allyson Felix, Courtney Okolo, Wilbertas Londonas ir Michaelas Cherry. Jie finale distanciją įveikė per 9 min. 43 sek. ir pasiekė šios rungties planetos rekordą. Sidabras atiteko Jamaikos, bronza – Bahreino atstovams.

Pažymėtina, kad amerikietė A. Felix po šios pergalės oficialiai tapo aukso medaliais tituluočiausia visų laikų pasaulio čempionato sportininke, pralenkdama legendinį jamaikietį Usainą Boltą.

33-ejų sportininkė pasaulio čempione tapo 12-ąjį kartą, o iš viso jai tai buvo jau 17-asis planetos pirmenybių medalis.

U. Boltas savo sąskaitoje turi 11 pasaulio čempionato aukso medalių.

Įdomu tai, kad A. Felix praėjusių metų rudenį taip pat tapo mama – susilaukė dukrelės Camryn.

Netikėtumas užfiksuotas moterų šuolių su kartimi rungties finale. Jį laimėjo rusė Anželika Sidorova, geriausiu savo bandymu peršokusi į 4 m 95 cm aukštį iškeltą kartelę ir tai padariusi paskutiniuoju savo mėginimu.

28-erių sportininkė pasaulio čempione tapo pirmą kartą ir Dohoje pasiekė savo asmeninį rekordą.

Tiesa, jei sidabrą iškovojusi amerikietė Sandi Morris (4 m 90 cm) ir bronzą laimėjusi graikė Katerina Stefanidi (4 m 85 cm) po finalo po Dohos stadione džiaugėsi apsigobusios savo šalių vėliavomis, rusė to padaryti negalėjo, nes pirmenybėse dalyvauja kaip neutrali atletė. Rusijos lengvosios atletikos federacija vis dar yra suspenduota.

Katerina Stefanidi, Anželika Sidorova, Sandi Morris

Vyrų trišuolio rungtyje triumfavo amerikiečiai – Christianas Tayloras (17 m 92 cm) iškovojo auksą, o Willas Claye (17 m 74 cm) – sidabrą. Bronza atiteko Burkina Faso atstovui Huguesui Fabrice'ui Zango (17 m 66 cm).

Apie moterų 20 km sportinio ėjimo rungtį plačiau galite paskaityti čia.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (26)