Įpusėjus pirmam kėliniui airiai diktavo savo sąlygas ir pirmavo 12:3, tačiau kovingieji japonai, karštai palaikomi net 50 tūkstančių Šidzuokos stadione susirinkusių gerbėjų, dar iki pertraukos Yu Tamuros taikliais baudos smūgiais priartėjo iki kovinio atstumo – 9:12.

Siurprizai tęsėsi ir antrame kėlinyje: 58 min. Kenki Fukuoka prispaudė kamuolį varžovų aikštės pusės įskaitiniame plote ir išvedė saviškius į priekį – 14:12, o jau minėtas Y. Tamura penkiais taškais įtvirtino istorinę Japonijos regbininkų pergalę, kurios tikimybė prieš dvikovą, anot lažybininkų, nesiekė nė 10 procentų.

Tokiu būdu japonai, pirmame ture 30:10 pranokę rusus, su 9 taškais tapo A grupės lyderiais. Airiai su 6 taškais kol kas – antri, Samoa atstovai su 5 taškais – treti.

Planetos regbio pirmenybės Azijos žemyne yra rengiamos pirmą kartą.

Kituose šeštadienio mačuose Argentinos vyrai 28:12 (28:7) nugalėjo Tongą, o Pietų Afrikos Respublika net 57:3 (31:3) sutriuškino Namibiją.

Pasaulio čempionate dalyvauja 20 komandų: Airija, Škotija, Japonija, Rusija, Samoa (A grupė), Naujoji Zelandija, Pietų Afrikos Respublika, Italija, Namibija, Kanada (B grupė), Anglija, Prancūzija, Argentina, JAV, Tonga (C grupė), Australija, Velsas, Gruzija, Fidžis, Urugvajus (D grupė). Po dvi stipriausias komandas pateks į ketvirtfinalį.

Regbio pirmenybės pagal žiūrovų skaičių yra trečias didžiausias sporto renginys po olimpinių žaidynių ir pasaulio futbolo čempionato. Turnyras vyks iki lapkričio 2 dienos.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)