Kaip nurodo institucija, 2017-ųjų gruodį Konkurencijos tarybos įgalioti pareigūnai, vykdydami tyrimą dėl galimo konkurenciją ribojančio susitarimo viešuosiuose pirkimuose, atvyko į bendrovę „Būsto aplinka“ (tuo metu vadinosi „Mano aplinka“) atlikti patikrinimą.

Institucijos pareigūnai, kaip teigiama pranešime, nurodė darbuotojams suteikti prieigą prie įmonės naudojamo el. pašto serverio, kad galėtų peržiūrėti tyrimui reikalingus dokumentus, tačiau prieiga daugiau kaip dvi valandas nebuvo suteikta.

Tokiais veiksmais įmonės atstovai, pasak Konkurencijos tarybos, užkirto kelią institucijos ekspertams tinkamai atlikti patikrinimą.

Konkurencijos taryba, atlikusi tyrimą dėl tokių kliudymo veiksmų, nustatė, kad per tą laiką, kol nebuvo suteikta prieiga, informacija serveryje buvo trinta – jame liko keliolika kartų mažiau informacijos, nei pareigūnams pavyko užfiksuoti vieno iš trijų tikrintų asmenų kompiuteryje, rastame įmonės „Būsto aplinka“ patalpose.

Bendrovės vadovą, kuris patikrinimo metu buvo išvykęs, institucijos pareigūnai įpareigojo netrinti, nemodifikuoti ir kitaip nekeisti informacijos, esančios jo kompiuteryje. Tačiau vėliau jame buvo panaudota speciali programa, skirta naikinti failus, dokumentus ir kitus aplankus be atkūrimo galimybės, nurodo institucija.

„Neatmetame galimybės, kad būtent dėl tokių kliudymo veiksmų, kai buvo trinama, modifikuojama, kitaip keičiama įgaliotų pareigūnų prašoma pateikti informacija, tyrimą dėl galimo konkurenciją ribojančio susitarimo teko nutraukti neradus tokio susitarimo įrodymų. Tačiau pastarasis faktas neleidžia verslo atstovams išvengti atsakomybės“, – pranešime teigia Konkurencijos tarybos pirmininko pavaduotoja Dina Lurje.

Institucijos teigimu, kadangi kliudymo veiksmus „Būsto aplinkos“ darbuotojai atliko tarpininkaujant „Mano būsto priežiūros“ darbuotojams, be to, abi įmonės sudaro vieną ekonominį vienetą konkurencijos teisės prasme, institucija už Konkurencijos įstatymo pažeidimą bendrovėms skyrė solidarią 1,074 mln. eurų dydžio baudą.

Konkurencijos tarybos nutarimas per 20 dienų nuo jo paskelbimo institucijos interneto svetainėje dienos gali būti skundžiamas Vilniaus apygardos administraciniam teismui.

„City Service“ atstovas spaudai tikino, kad bendrovė kategoriškai nesutinka su jai skirta sankcija.

„Kategoriškai nesutinkame su KT sprendimu. Esame tikri, kad tyrimą vykdžiusi institucija neatsižvelgė į mūsų pateiktus argumentus, patvirtinančius, kad jokie trukdymo veiksmai atlikti nebuvo. Todėl be jokios abejonės skųsime teismui šį sprendimą“, – teigė atstovas.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (51)