„Žinote, mes nesilaikom kažkokios gynybinės pozicijos, neva visas mūsų turtas yra grynaisiais, ar panašiai, – interviu „Bloomberg Television“ teigė „Microsoft Corp.“ įkūrėjas. – Strategija, kurią naudojame investicijoms – daugiau kaip 60 proc. turto laikyti vertybiniais popieriais.“

Tai padėjo B. Gates'ui šiemet savo grynąją vertę papildyti dar 17 milijardų dolerių, ir dabar jo turtas siekia 106 milijardus dolerių, „Bloomberg“ milijardierių indekse nusileisdamas tik Jeffui Bezosui, nors jo labdaringos aukos jau viršijo 35 milijardus dolerių.

„Bloomberg“ surinkti duomenys rodo, kad Gatesų turtas vertybiniais popieriais pirmadienį apėmė maždaug 60 milijardų dolerių. Palyginimui, remiantis „Campden Wealth 2018“ pasauline šeimos biurų ataskaita, vidutinis šeimos biuro portfelis Šiaurės Amerikoje 2018 m. apie 32 proc. savo turto laikė vertybiniais popieriais.

Augimas, kurį prižiūri milijardieriaus investicijų vadovas Michaelas Larsonas, valdantis šeimos biurą „Cascade Investment“, leido B. Gates'ui įkurti didžiausią pasaulyje privatų fondą nesumažinant savo turto.

Tačiau situacija gali pasikeisti, jei politikai atsižvelgs į jo raginimą padidinti mokesčius.

„Žinote, abejoju, ar JAV įves turto mokestį, bet aš asmeniškai nebūčiau prieš, – sakė jis interviu. – Panašiausia, ką šiuo metu turime, yra nuosavybės mokestis. Agitavau už tai, kad jis turėtų grįžti į 55 proc. lygį, koks buvo prieš kelis dešimtmečius.“

Amerikoje nelygybė tapo skausminga politine problema: 0,1 proc. Amerikos turtingiausių žmonių kontroliuoja daugiau turto nei bet kada nuo 1929 metų. Antradienį „Bill & Melinda Gates Foundation“ paskelbė metinę „Goalkeepers“ ataskaitą.

Tyrimu siekiama stebėti ir remti Jungtinių Tautų veiksmus siekiant tvaraus vystymosi tikslų, kuriems, pasak fondo, trukdo nuolatinė nelygybė. Ataskaitoje raginama daugiau investuoti į sveikatos priežiūrą, švietimą ir technologijas, siekiant padėti sumažinti nelygybę visame pasaulyje.

63-ejų B. Gates'as taip pat pasisakė už didesnius turtingiausių Amerikos žmonių pajamų mokesčius ir paragino siekti didesnio skaidrumo. „Palaikau kuo didesnį finansinį skaidrumą. Nemėgstu, kai niekas nežino, kam priklauso vienas ar kitas fondas.“

Nors B. Gates'as ir toliau optimistiškai vertina JAV ir pasaulio ekonomiką, jis abejoja, ar ateityje sugebės pasiekti tokių pačių rezultatų, kokiais galėjo džiaugtis iki šiol. „Yra priežasčių manyti, kad absoliuti grąža per ateinantį dešimtmetį bus mažesnė nei buvo pastaruosius kelis dešimtmečius.“