Tai – pusė taip vadinamo „Ironman“ nuotolio ir vienintelės tokio pobūdžio varžybos šiemet mūsų šalyje.

Ypatingos ištvermės reikalaujančioje distancijoje pergalę iškovojo triatlono taurės lyderis Tautvydas Barštys („KG Group“), kuris visą atstumą įveikė per 4 val. 12:09 min.

Tai jau penktoji jo pergalė iš eilės šiame triatlono taurės sezone. Po plaukimo T. Barštys iš vandens lipo ketvirtas nuo Marijaus Butrimavičiaus atsilikęs tik 14 sek.

Po 90 km dviračiu Tautvydas buvo pirmas, o prieš M. Butrimavičių turėjo trapią 25 sek. persvarą. Puikų tempą bėgimo rungtyje demonstravęs T. Barštys nepaliko jokių vilčių varžovams ir iškovojo užtikrintą pergalę.

Antrą vietą užėmė Marijus Butrimavičius („Velonova-Bioracer team“), atsilikęs daugiau nei 5 min. (4 val. 17:19 min.), trečias – Gediminas Pajėda („AplenkSave.lt / F.O.C.U.S. running“) 4.29:29 val.).

Moterų įskaitoje pergalę iškovojo Viktorija Kalvelytė (Kauno triatlono klubas) – 5 val. 16:21 min., ji po plaukimo rungties nuo pirmavusios Ingos Paplauskės atsiliko daugiau nei 10 minučių, tačiau jas Viktorija „ištirpdė“ dviračių rungtyje, o bėgti pradėjo turėdama net 14 min. pranašumą, kurio pakako saldžiai pergalei.

Antra finišavo Inga Paplauskė („Tritonas“, 5.20:46 val.), trečia finišo liniją kirto Ingos sesuo Ieva Urbonavičiūtė („Tritonas“) – 5.26:10 val.

Lietuvos triatlono taurė, V etapas Girdžiuose

„Jausmas finišavus yra superinis. Šiandien viską skauda, tačiau tik šiandien, patirtos emocijos išlieka ilgam. Ačiū visiems buvusiems kartu trasoje, kai žinai, kad aplinkui daugiau tokių entuziastų, viskas pasidaro daug paprasčiau.

Ačiū „Kauno triatlono klubui“ už palaikymą, motyvaciją, pagalbą“, – po finišo džiaugėsi V. Kalvelytė, kuri pirmąkart varžėsi tokio nuotolio triatlone.

Iš viso šį nuotolį įveikė beveik 100 triatlonininkų.

Atletai varžėsi ir komandinėje įskaitoje: vienas plaukė, kitas mynė, trečias ekipos narys bėgo. Čia pergalę iškovojo „Velonova-Bioracer team“ trijulė, visą nuotolį įveikusi per 4 val. 12:30 min. (Igor Kozlovskij, Thomas Eckerle ir Aistis Šimaitis), antrą vietą iškovojo „S-Sporto“ komanda (Mantas Lisauskas, Ignas Gelžinis, Kevinas Olišauskis) – 4 val. 17:26 min., trečia – „Voltas Super Team“ ekipa (Rolandas Bankauskas, Darius Levickis, Remigijus Kančys, 4.25:30 val.).

Triatlono pradedantieji ir visi, kuriems pusės „Ironman'o“ distancija dar per ilga, jėgas galėjo išbandyti TRI-FUN starte, čia dalyviams reikėjo nuplaukti tik 200 m, numinti 10 km ir nubėgti 2,5 km.

Šiose varžybose pergale džiaugėsi Igor Kozlovskij („Tritonas“, 31:02 min.), moterų įskaitoje nugalėjo Teklė Emilija Gvildytė (36:13 min.).

Artimiausias, priešpaskutinis šeštasis Lietuvos triatlono taurės etapas – rugpjūčio 17 dieną Veisiejuose, o sezonas finišuos tradiciškai Druskininkuose rugsėjo 7 dieną.