Finale D. Rapšys finišavo per 3 min. 45,57 sek. ir 0,81 sek. pagerino britui Jamesui Guy nuo 2015 metų priklausiusį pasaulio taurės varžybų rekordą.

Tiesa, pačiam D. Rapšiui toks rezultatas nėra labai įspūdingas: šiame sezone jis plaukė 2,21 sek. greičiau.

Antras liko rytines atrankos varžybas laimėjęs Zacas Reidas iš Naujosios Zelandijos (3 min. 50,21 sek.), trečias – kanadietis Jeremy Bagshaw (3 min. 52,20 sek.).

Atrankoje Lietuvos rinktinės lyderis nuotolį nuplaukė per 3 min. 53,85 sek. ir užėmė antrą vietą, nusileisdamas 1,85 sek. greičiau plaukusiam Z. Reidui.

Etape Tokijuje nedalyvauja nė vienas iš praėjusią savaitę gretimoje Pietų Korėjoje pasibaigusio pasaulio čempionato medalius šioje rungtyje laimėjusių sportininkų. Primename, kad D. Rapšys 400 m distancijoje tuomet liko ketvirtas.

D. Rapšys Tokijuje dar turėtų startuoti 200 ir 100 m nuotoliuose bei 50 m plaukime nugara.

Penktadienį 100 m plaukimo krūtine finale pasirodė du lietuviai, bet nė vienam jų nepavyko palypėti iki medalio.

Andrius Šidlauskas distanciją įveikė per 1 min. 0,07 sek. ir užėmė šeštą vietą, jam įkandin finišavo vos 0,07 sek. atsilikęs Giedrius Titenis.

Iki prizininkų pakylos A. Šidlauskui pritrūko 1,05 sek.

Nugalėtoju tapo pagrindinis favoritas iš Baltarusijos Ilja Šymanovičius, kuris taip pat pagerino pasaulio taurės varžybų rekordą (58,73 sek.).

Atrankoje A. Šidlauskas nuotolį įveikė per 1 min. 0,21 sek. ir užėmė penktą vietą, G. Titenis buvo lėtesnis 0,11 sek. ir finišavo septintas.

Pasaulio taurės etapas, kuriame dalyvauja keturi lietuviai, tęsis iki sekmadienio.

Kitaip nei įprasta, šiame pasaulio taurės sezone plaukikai varžysis olimpiniame 50 m ilgio baseine, kadangi kartu vyks atranka į 2020 metų Tokijo olimpines žaidynes. Pasaulio taurės varžybas sudarys septyni etapai, bendras jų prizinis fondas – 2,5 mln. JAV dolerių.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (26)