Tokiu atveju, kaip paprastai, verta prisiminti liaudišką išmintį. Laimei, yra vienas ypač patikimas kanalizacijos vamzdžių švarinimo būdas. Vadovaudamiesi toliau pateiktais patarimais, gana greitai ir daug nevargdami virtuvės kriauklę vėl priversite funkcionuoti be jokių sutrikimų.

Net ir tada, kai vamzdis jau gerokai užkimštas, nešvarumus pavyks pašalinti naudojant porą pačių paprasčiausių priemonių – acto rūgštį ir geriamąją sodą. Acto rūgšties prireiks 100 mililitrų, o sodos – 100 gramų. Acto rūgštį laisvai galima pakeisti elementariausiu actu, tik jo reikės kiek daugiau – 250 mililitrų.

Svarbu! Prieš imdamiesi darbo, būtinai apsaugokite rankas užsimaudami pirštines. Soda ir actas gali ne tik suerzinti odą, bet ir sukelti rimtesnių bėdų.

Darbo metodika išties paprasta. Pirmiausia į kriauklės angą įberkite sodos. Prireikus pirštais sodą pagrūskite, kad ji atsidurtų kuo giliau vamzdyje. Jei įmanoma, reikia pasistengti, kad soda užpildytų visą su kriaukle sujungtą sifoną. Kai tai atliksite, į kriauklę iš lėto pilkite actą. Turėkite omeny, kad actui patekus ant sodos įvyksta cheminė reakcija, kurios metu išsiskirs gana nemažai angliarūgštės dujų.

Palaukite 4–5 minutes, kol baigsis cheminė reakcija. Dabar tereikia atsukti čiaupą ir, tekant vandeniui, patikrinti, ar pavyko pasiekti norimą rezultatą.

Dažniausiai vamzdį teršiantiems nešvarumams išnaikinti pakanka vienos procedūros, nes vykstant reakcijai išsiskiriančios dujos pajėgios sukovoti su apnašomis. Visgi jei akivaizdu, kad to padaryti nepavyko, viską atlikite dar kartą.

Pastaba. Jei actui reaguojant su soda į kriauklę pakyla gana daug putų, vadinasi, procesas vyksta ne taip, kaip turėtų, ir beveik visos dujos keliauja ne ten, kur reikia.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (23)