Valstybės Dūma vienbalsiai priėmė pareiškimą, raginantį įvesti apribojimų prekybai su Gruzija. Pareiškime konkretūs suvaržymai neįvardijami.

Įtampa tarp Gruzijos ir Rusijos smarkiai paaštrėjo po audringų protestų Tbilisyje, kilusių po to, kai vienas Rusijos įstatymų leidėjas kreipėsi į Sakartvelo parlamentą iš pirmininko tribūnos.

Kremlius uždraudė tiesioginius skrydžius tarp šalių ir taip sujaukė tūkstančių rusų atostogų planus.

Rusijos politikai ragino uždrausti gruziniško vyno ir mineralinio vandens importą. Pastarąjį kartą tokio žingsnio buvo imtasi 2006 metais, tarp Rusijos ir Gruzijos kilus politiniam ginčui. Po šešerių metų draudimas buvo atšauktas.

Ne vienus metus tarp Tbilisio ir Maskvos tvyrojusi įtampa per kraštus išsiliejo 2008 metų rugpjūtį, kai tuometinis Gruzijos prezidentas Michailas Saakašvilis pradėjo didelę karinę operaciją prieš Pietų Osetijos separatistų pajėgas, kurios iš pabūklų apšaudė vietinių gruzinų kaimus.

Maskva į tai reagavo ginkluotu įsiveržimu į Sakartvelo teritoriją – buvo užimti dideli šalies plotai, bombarduojami įvairūs objektai.

Laimėjusi šį trumpą karą, nusinešusį šimtus gyvybių, Rusija oficialiai nepriklausomomis valstybėmis pripažino Pietų Osetiją ir kitą nuo Gruzijos atskilusią sritį Abchaziją, užsitikrindama šių abiejų teritorijų, kuriose Maskva turi dvi karines bazes, kontrolę.

Tbilisis ir Vakarai pasmerkė šį žingsnį kaip neteisėtą karinę okupaciją.

Pietų Osetija ir Abchazija sudaro apie 20 proc. Sakartvelo teritorijos.