Taip jis kalbėjo paklaustas, ar gali būti, kad koalicijos sutartis gali būti pasirašyta be kurios nors iš besiderančių partijų – Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos, Lietuvos socialdemokratų darbo partijos, „Tvarkos ir teisingumo“ bei Lietuvos lenkų rinkimų akcijos – Krikščioniškų šeimų sąjungos.

„Ji (sutartis), aišku, turėtų prasmę, jeigu pasirašytų visos politinės partijos, dalyvaujančios derybose“, – žurnalistams Vyriausybėje sakė premjeras.

„Visi kiti variantai reikštų naują posūkį, naują etapą, galbūt turėtumėme iššūkį arba aš turėčiau iššūkį kalbėti apie mažumos Vyriausybės formavimą“, – pridūrė jis.

Keturių partijų koalicija sudarytų 76 atstovų daugumą Seime. Tačiau, jeigu kuri nors iš partijų pasitrauktų iš derybų, likusios trys nesugebėtų sudaryti daugumos Seime.

„Socialdarbiečiai“ trečiadienį žada spręsti, ar tęsti derybas, politikams praėjusią savaitę padėjus tašką konsultacijose dėl būsimų darbų. Lenkų rinkimų akcija taip pat žada apsvarstyti galimybes derėtis toliau, tačiau posėdžio datos nėra numačiusi.

S. Skvernelis pranešė, kad keturių partijų lyderiai ketvirtadienį gali pasirašyti pirmąją koalicinės sutarties dalį.

Pasak jo, šiame dokumente būtų numatyti sutarti darbai, o toliau būtų deramasi dėl pozicijų Seime ir Vyriausybėje. Šių derybų rezultatai atsispindėtų dar viename dokumente.

Premjeras taip pat pareiškė, kad į koalicijos derybas tikrai nebus įtraukta Darbo partija, šios nariui Valentinui Bukauskui antradienį pasitraukus iš „tvarkiečių“ frakcijos ir ją sugriovus.

Pasisakė ir apie vaiko pinigų didinimą: yra riba, kurios negalima peržengti

S. Skvernelis pasisakė ir apie vaiko pinigų didinimą. Jis teigia, kad padidinti vaiko pinigus iki 120 eurų yra realu, tačiau toks sprendimas gali atsiliepti kitoms sritims, todėl reikia ieškoti balanso.

„Tai yra diskusija. Bet kokiu atveju, jeigu turėsime didesnes išlaidas su vadinamaisiais vaiko pinigais, kažkur kitur turėsime sumažinti. Turime išlaidų ribą, kurios negalima peržengti“, – trečiadienį žurnalistams kalbėjo ministras pirmininkas.

Jo teigimu, fiskalinio lankstumo šiuo klausimu yra mažai, nes valstybė turi įvairių įsipareigojimų.

„Tai yra ir indeksuojamos pensijos, kurios užprogramuotos įstatyme ir nepriklauso nuo politinės valios, (...) vaiko pinigai. Šiandien pritarėme pasirašyti nacionalinę sutartį su profesinėmis sąjungomis – ten taip pat kalbama apie mažiausių atlyginimų ir bazinės algos didinimą. Tai tos išlaidos jau negalės viršyti mūsų ribos ir diskusija galima tik tai šiuose rėmuose“, – sakė premjeras.

ELTA primena, kad vykstant deryboms dėl koalicijos susitarimo Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjunga ir toliau nesitraukia nuo pozicijos vadinamiesiems vaiko pinigams skirti iš viso 120 eurų – 80 eurų universali ir 40 eurų papildoma socialiai remtinoms bei daugiavaikėms šeimoms.

Tuo metu antradienį Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis tikino, kad vaiko pinigų kelti daugiau nei yra sutarta dabar (70 ir 30 eurų) nėra galimybių.

„Tokių galimybių, atrodo, nėra. Ir mes bandome sutarti su kolegomis. Jeigu tos galimybės atsirastų, tai kodėl gi ne, niekas iš mūsų nemano, kad reikėtų skirti mažiau lėšų nei įmanoma surasti. Bet Finansų ministerijos nuostata yra tokia, kad tas pasiūlymas, kuris buvo aptartas kaip pagrindinis koalicinėje sutartyje, yra realus“, – pridūrė jis.