aA
Vos nusėdus visoms dulkėms ir nutilus varikliams po birželio 8-9 dienomis Vilkyčių trasoje vykusių Europos automobilių kroso čempionato varžybų, pirmadienį, birželio 10 dieną, čia vėl į dangų iš po automobilio ratų kilo dulkių kamuoliai, teigiama pranešime žiniasklaidai.
Kevino Abbringo pasaulio ralio kroso čempionato automobilio testai Vilkyčių trasoje
© Vytautas Pilkauskas

Pirmą kartą Vilkyčių trasoje ratus suko Pasaulio ralio kroso superautomobilis. Jį testams prieš Norvegijos etapą į šią lietuvišką trasą atsivežė lietuviška komanda „Esmotorsport-LabasGas“.

Įdomu ir tai, kad komandai priklausantis „Škoda Fabia WRX“ bolidas, generuojantis 600 AG ir 100 km/val. greitį pasiekiantis mažiau nei per dvi sekundes, Lietuvoje buvo testuojamas pirmą kartą. Anksčiau komanda buvo rengusi testus Čekijoje, Prancūzijoje, Belgijoje bei Latvijoje. Tuomet prie automobilio vairo daugiausiai laiko testų metu praleido olandas Kevinas Abbringas, ženkliai prisidėjęs prie automobilio tobulinimo proceso. Šįkart puikiai Lietuvoje pažįstamas K. Abbringas prie komandos jungiasi jau kaip lenktynininkas.

„Esmotorsport-LabasGas“ karavanui keliaujant iš dirbtuvių Čekijoje į etapą Norvegijoje – Vilkyčių trasa buvo patogi vieta. Pasaulio ralio kroso čempionate debiutuosiantis komandos lenktynininkas Kevinas Abbringas čia turėjo galimybę atlikti automobilio testus su skirtingais reguliavimais ir pasiruošti varžyboms.

„Labai džiaugiuosi turėta galimybe atlikti testus prieš ateinančias lenktynes. Nors prieš 15 metų esu dalyvavęs neprofesionaliose ralio-kroso varžybose, tačiau iš esmės tai man yra visiškai nauja patirtis. Po standartinių testų drauge su komandos inžinieriais atlikus šiek tiek automobilio balanso pakeitimų, jaučiuosi užtikrintai ir pilnai patenkintas automobiliu. Tai, kad šiemet dalyvausiu trijose lenktynėse, reiškia, jog galime susitelkti ties mažesniais žingsniais ir eiti pirmyn. Mūsų tikslas yra parodyti savo komandos potencialą. Džiaugiuosi artėjančiu iššūkiu ir šimtu procentų pasitikiu tiek savo, tiek komandos jėgomis“, – po automobilio testų sakė Kevinas Abbringas, debiutuosiantis Pasaulio ralio kroso čempionate.

Norvegijos etapas įvyks jau šį savaitgalį, birželio 15-16 dienomis.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.