aA
2019 m. gegužės 29–30 dienomis Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos Šiaulių valdybos pareigūnai vykdė reidą, skirtą gamtos išteklių apsaugai ir kontrolei. Reidas vykdytas Plungės ir Telšių rajonuose, rašoma pranešime spaudai.
© Shutterstock nuotr.

Reido metu nustatytas derlingojo sluoksnio (dirvožemio) grobstymo atvejis. Pažeidėjui taikyta administracinė nuobauda pagal 257 str. 1 d., kuri užtraukia baudą nuo 90 iki 140 Eur. Taip pat buvo aptikta iškasa, kurioje, kaip paaiškėjo vėliau, ūkininkas, neturėdamas mažojo karjero paso, naudojo gamtos išteklius. Ūkininkui teko ne tik susimokėti pagal 111 str. 1 d. paskirtą baudą (nuo 60 iki 110 Eur), bet ir atlyginti gamtai padarytai žalą – 475,55 Eur. Šiomis dienomis pradėti 2 neplaniniai patikrinimai dėl galimo gamtos išteklių grobstymo.

Vykdant reidą buvo nustatytas ir dar vienas pažeidimas – asmuo savo namų valdoje degino elektros laidus. Už šį pažeidimą piliečiui surašytas administracinio nusižengimo protokolas pagal 242 str. 1 d., kuri užtraukia baudą nuo 60 ik 300 Eur. Taip pat pateikta žala, padaryta aplinkos orui.