aA
Susisiekimo ministras Rokas Masiulis ragina Europos šalis atverti krovinių vežimo automobiliais rinką, pašalinti apribojimus ir teritorines išlygas.
Rokas Masiulis
© DELFI / Domantas Pipas

Apie tai jis kalbės gegužės 22–24 dienomis Vokietijoje bvykstančiame Tarptautiniame transporto forumo ministrų susitikime. Jame bus kalbama apie globalaus susisiekimo gerinimą bei daugiašalės kvotų sistemos plėtrą, pranešė Susisiekimo ministerija.

Daugiašale kvotų sistema naudojasi 42 Europos valstybės, kurios vadovaujasi nuo 2016 metų galiojančia Kokybės chartija, nustatančia vieningus reikalavimus vežėjams, darbuotojams ir transporto priemonėms. Taip siekiama užtikrinti sąžiningą konkurenciją, skatinti aplinkai palankių ir saugių transporto priemonių naudojimą bei liberalizuoti krovinių vežimus.

Ministras ketina paraginti valstybes pašalinti iš likusius apribojimus ir taip sukurti pagrindą atvirai bendrai rinkai. Tai, pasak jo, suteiktų daugiau laisvės šiam verslui, paskatintų jungtis ir kitas šalis.

Kasmet gegužės mėnesį Leipcige rengiamas susitikimas yra didžiausias tarptautinis transporto politikos renginys.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.