aA
Ryte šiek tiek aiktelėjau, kai pamačiau vienos garsios socialinėje medijoje moters „stories“ su padėklu ligoninės maisto (puodeliu arbatos, lėkšte košės ir dubenėliu džiūvesių).
Ligoninės maistas
© DELFI montažas

Atvirai pasakius, aiktelėjau ne dėl maisto išvaizdos, kokybės ar skonio. Maistas kaip maistas. Aiktelėjau nuo užrašo, kuriame moteris piktinosi, kad moka mokesčius, o vat vietoj aštuonkojo ir puodo midijų gauna tiesiog elementarios košės lėkštę. Už ką iš tikrųjų mes mokame mokesčius? Ir kam didžioji dalis ligoninės gautų mokesčių mokėtojų pinigų turėtų būti panaudoti gydymo įstaigoje. Tai priklauso nuo požiūrio. Socialinės medijos garsenybė, nesiginčysiu, užkietėjusi gurmanė. Todėl, tikėtina, retoriniu jos klausimu galbūt nereikėtų net stebėtis.

Aš esu gydytoja. Dirbu per du darbus, iš savų pinigų investuoju į savo kvalifikacijos tobulinimą ir sumoku, atrodo, lyg irgi nemažą riekę nuo savo pajamų pyrago. Ir manęs niekada nestebino maistas ligoninėje.

Šitoje vietoje reikėtų atskirti du dalykus. Ligoninė yra ne restoranas. Aš visada manau, kad pacientas turi teisę rinktis. Pavyzdžiui, jeigu neskanu - tiesiog nevalgyti. Tik tuo momentu, kai pamatau tokias nuotraukas interneto erdvėje, o jų mačiau tikrai ne vieną, viduje pagalvoju, kad turbūt problema dėl kurios žmogus pateko pas mano kolegas nėra pati baisiausia. Nes kitu atveju tiesiog aktyvumas „Instagram“ paskyroje nesuderinamas su gulėjimu ligoninėje.

Ligoninė, žinoma, negali papildomai užsidirbti iš lūpdažio ar vaikiško barškučio reklamos. Ligoninė net lojalių „sekėjų“ neturi. Priešingu atveju, net neabejoju, kad pusryčių padėklas atrodytų kitaip.

Apie sumokamus mokesčius, žinoma, būtų galima kalbėti daug. Šioje juodos ekonomikos šalyje ši tema neišsemiama.

Tokiose situacijose aš tiesiog susimąstau. Apie laikinumą. Gyvenimas mėgsta staigmenas. Jo staigmenos ne visada malonios. Jeigu šiandien gavai džiovintos duonos kriaukšlę, rytoj galbūt lėkštė bus visai tuščia.

Visa mintis apie žmogaus galvojimą, kad jis situacijos vadas. Jo piktinimąsį, stebėjimąsį, jo nepagrįstą kritiką kitiems. Ir apie reikalavimus, o jų yra labai daug.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Norite išsakyti savo nuomonę? Rašykite el. p. pilieciai@delfi. lt arba spauskite apačioje.