aA
Nors valstiečių lyderis Ramūnas Karbauskis tikina, kad Sauliui Skverneliui nepatekus į antrą Prezidento rinkimų turą valstiečiai trauksis į opoziciją, Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis kalba kitaip. Parlamento vadovas mano, kad nurimus rinkimų aistroms situacija liks tokia pati, kaip ir dabar.
© DELFI / Rafael Achmedov

V. Pranckietis sekmadienio rytą balsavo Ringauduose (Kauno r.).

Žurnalistams priminus Seimo „valstiečių“ frakcijos vadovo Ramūno Karbauskio pareiškimus, labiau panašius į ultimatumą: „jeigu jūs - taip, tai mes - taip“ (užuominos apie traukimąsi iš valdančiosios daugumos, jei „valstiečiams“ nepalankiai susiklostytų rinkimai. - ELTA), V. Pranckietis sakė, kad toks sąmyšis frakcijoje kilo tam tikro susijaudinimo.

„Galvoju, tai, kas buvo pasakyta, ir kažkas, atrodo, sukėlė frakcijoje suirutę, visa tai kilo tik iš tam tikro susijaudinimo. Seimo vadovybė renkama visai kadencijai ir, manau, mes dirbsime toliau nepaisant to, ar rinkimų rezultatai bus vienokie, ar kitokie. Partija - ne užstatas, frakcija - ne depozitas. Pirmadienį matysime, kokie bus rinkimų pirminiai rezultatai, ar reikės antrojo turo, Lietuvai renkant geriausią prezidentą, ir toliau grįšime prie rūpestingo darbo“, - kalbėjo Seimo vadovas.

„Dabar visi balsuoja už geriausius, todėl aš irgi balsavau už geriausią. <...>. Taip pat balsavau abiejuose referendumuose. Pats buvau prie ištakų ir vienas iš iniciatorių, kad pagaliau pateiktume žmonėms. Mus kaltina tuo, kad mažiname Seimą. Ne, mes pasiūlėme žmonėms nuspręsti, ar reikia mažinti Seimą ar ne. Manau, kad su mažesniu Seimu susitvarkytume ne blogiau, nei dabar“, - teigė Seimo pirmininkas.

V. Pranckietis teigė manantis, kad antrajame Prezidento rinkimų ture susikaus S. Skvernelis ir Ingrida Šimonytė. Tačiau jei atsitiktų taip, kad premjeras į antrą turą nepatektų, V. Pranckietis tragedijos nedarė.

„Prognozuoju antrą etapą. Bet kokiu atveju manau, kad situacija nepasikeis. Po visų emocijų grįšime prie rūpestingo darbo ir ramybės žmonėms. Nebeeskaluosime situacijos ir pasakysime, kad mes tęsiame savo veiklą (…). Nemaišykite – aš nesu daugumos žmogus. Aš esu išrinktas daugumos – už mane berods balsavo 93 žmonės ir Seimo vadovybė yra renkama visai kadencijai. Taip yra parašyta statute“, - teigė V. Pranckietis.

Seimo pirmininkas taip pat ragino palaukti pirmadienio – tada bus aiški konkreti situacija.

„Dabar neburkime – bursime pirmadienį. Žiūrėsime, kokia bus situacija, kokie bus pareiškimai, kokia bus frakcijos nuomonė. Partija nėra užstatas, o frakcija yra ne depozitas. Manau, negalima net taip sakyti, kad trauksimės. Mes atėjome įgyvendinti savo programą ir skatinsiu tai, kad mes tęstume pokyčius. Aš galvoju, kad yra susijaudinimas, o dabar yra pats pikas. Todėl nereikia dabar situacijos vertinti vienareikšmiškai. Nurims pikas tada ir pasiaiškinsime visi ramiai“, - teigė V. Pranckietis.

V. Pranckietis tikisi apie 60 proc. rinkėjų aktyvumo.

„Manau, kad aktyvūs (rinkėjai – BNS), aš tikiuosi kokių 61-62 procentų“, – žurnalistams sakė Seimo pirmininkas.

Per praėjusių prezidento rinkimų pirmąjį turą balsavo 52 proc. rinkėjų.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.