aA
Po ilgos gandų ir informacijos nutekėjimų serijos „Google I/O“ konferencijoje pagaliau pristatyti supaprastinti trečiosios kartos „Pixel“ išmanieji telefonai.
Google Pixel 3A
© AFP / Scanpix

„Pixel 3a“ ir „Pixel 3a XL“ anonsas vargu ar privers konkurentus įsitempti, tačiau kai kurie gryno „Android“ ir „gėrio korporacijos“ gebėjai gali džiaugtis. Naujienos turėtų patikti „Google“ telefonų mėgėjams, nes bendrovė pasiūlė svarbiausius flagmanų privalumus už mažesnę kainą.

Google Pixel 3A
Google Pixel 3A
© AFP / Scanpix


Abiejų modelių dizainas išliko lakoniškas su firminiais bruožais. Blizgus įdėklas ant galinio skydelio liko vietoje, bet dabar čia naudojamas plastikas. Amerikiečiai atsisakė išpjovos ekrane, pirmenybę teikdami platiems rėmeliams. Abiejų modelių atvejais naudojama OLED matrica, tačiau skirtingos įstrižainės ir skiriamosios gebos: „Pixel 3a“ – 5,6 colių ir 2220×1080 taškų, o „Pixel 3a XL“ – 6 colių ir 2160×1080 vaizdo taškų.

Google Pixel 3A
Google Pixel 3A
© AFP / Scanpix


Gera naujiena yra ta, kad nepaisant, lyginant su „vyresniais broliais“ supaprastintos aparatūros, pagrindinė kamera naujienose nebus prastesnė: 12,2 megapikselių su f/1,8 diafragma, portreto režimu ir „Night Sight“. Priekinės kameros taip pat identiškos: 8 MP ir f/2.0 diafragma.

Abu debiutantai gavo 4 GB RAM, 64 GB nuolatinės atminties, pirštų atspaudų skaitytuvą, 3,5 mm ausinių lizdą, „Android 9 Pie“ operacinę sistemą ir greitą 18 vatų įkrovimą. „Google Pixel 3a“ naudoja „Snapdragon 670“ platformą ir 3000 mAh bateriją, o „Pixel 3a XL“ – analogišką lustų rinkinį ir 3700 mAh bateriją.

Google Pixel 3A
Google Pixel 3A
© AFP / Scanpix


Išmaniųjų telefonų pardavimai prasideda nuo šiandienos. Už „Pixel 3a“ gamintojas paprašė 399 JAV dolerių, o „Pixel 3a XL“ pirkėjams atsieis 479 JAV dolerių.