aA
Kandidatai į prezidentus neatskleidžia, kas, jiems laimėjus šalies vadovo rinkimus, taptų pagrindiniais jų komandos Prezidentūroje nariais.

Konservatorių keliama buvusi finansų ministrė Ingrida Šimonytė sako, kad kol kas neturinti sutikimo įvardinti asmenų pavardžių, kuriuos ji pati norėtų matyti savo kaip prezidentės komandoje. Tačiau, kartu ji pabrėžia, kad siektų suburti kuo įvairesnę pagal amžių, lytį ir srities išmanymą patarėjų komandą.

„Aš nesu žmogus, kuris viską žino. Mane, tiesą sakant, gąsdina žmonės, kurie viską žino, todėl, man atrodo, kad normaliam žmogui yra normalu telktis tos kompetencijos žmones, kurie gali papildyti tavo įsitikinimus, žinojimą ir pasiūlyti kitų požiūrio kampų (...) Nesu diktatoriško tipo vadovas, mėgstu skandinavišką vadovavimo stilių – tai yra, kai visi aplink stalą yra lygūs, kažkas, žinoma, turi priimti sprendimą, bet kol diskutuojame – visi diskusijos dalyviai yra lygiaverčiai“, – LRT radijo organizuotuose debatuose pirmadienį kalbėjo politikė.

Kitas kandidatas į prezidentus Seimo narys Naglis Puteikis buvo šiek tiek konkretesnis ir įvardino visuomenei žinomus akademikus, kurių, kaip sakė politikas, asmenybės tipas ir būtų pagrindinis komandos atrankos kriterijus.

Kadangi, teigė N. Puteikis, jo kova su paveldo griovimu nebėra tokia aktuali kaip anksčiau, svarbiausias dėmesys tapus prezidentu būtų skiriamas socialinės ir turtinės lygybės užtikrinimui. Todėl, pabrėžė jis, savo komandoje norėtų matyti apie socialinę atskirtį kalbančių akademikų – ekonomistų Boguslavo Gruževskio ir Romo Lazutkos tipo žmones.

„Tokio stiliaus žmones aš norėčiau savo komandoje matyti“, – sakė N. Puteikis.

Galiausiai europarlamentaras Valdemaras Tomaševskis brėždamas gaires komandos, kurią norėtų matyti Prezidentūroje, buvo abstrakčiausias.

„Pagrindiniai kriterijai turi būti du: visų pirma – kompetencija ir sąžiningumas. Sąžiningumą aš net kelčiau į pirmąją vietą“, – kalbėjo politikas.

Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.