aA
34 metų Eliudas Kipchoge paskelbė, kad šiais metais mėgins „perlipti“ per 2 valandų maratono barjerą. Kenijos bėgikas šiuo metu yra pasaulio maratono rekordininkas, 42 km 195 m distanciją įveikęs per 2 val. 1 min. 39 sek.
Eliudas Kipchoge
© Reuters / Scanpix

Tiesa, būsimas iššūkis 1 val. 59 min. nebus laikomas oficialiu sėkmės atveju, nes rekordininkui padės asistentai, padedantys palaikyti bėgimo tempą. Panašiame renginyje 2017 metais Italijoje jis užfiksavo 2 val. ir 25 sek. rezultatą.

Kol kas iššūkio vieta dar derinama, tačiau pats maratono bėgimas turėtų vykti rugsėjį arba spalį.

„Visuomet sakau, kad žmogui nėra ribų, – BBC kalbėjo E. Kipchoge, balandžio 28 dieną laimėjęs Londono maratoną. – Žinau, kad galiu įveikti šį barjerą. Nubėgtas mano greičiausias istorijoje maratonas yra didingiausias mano karjeros momentas. Galimybė dar kartą pamėginti įveikti magišką 2 val. ribą mane labai užveda“.

Keniečio rezultatas Londone – 2:02.38 – yra antras oficialus greičiausias maratonas istorijoje ir olimpinis čempionas tiki, kad jis turi viską, kad pasiektų 1 val. 59 min. rezultatą.

„Daug išmokau iš savo buvusio bandymo ir tvirtai tikiu, kad galiu bėgti 26 sek. greičiau, nei Moncoje prieš dvejus metus, – kalbėjo jis. – Nekantriai laukiu artimiausių mėnesių pasiruošimo darbo ir tikiuosi parodyti pasauliui, kai sieki savo tikslo ir tiki savimi, viskas yra įmanoma“.

Italijos Moncos „Formulės-1“ trasoje 2017 metų gegužės 6 dieną E. Kipchoge maratoną nubėgo per 2 val. ir 25 sek., jį atskirose distancijos dalyse lydėjo bėgikai, padedantys palaikyti tempą.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.