aA
Klaipėdos uoste penktadienį švartuosis apie 15 užsienio karinių laivų, dalyvausiančių pratybose–operacijoje Baltijos jūroje „Atvira dvasia“, pranešė Krašto apsaugos ministerija.
© Tomas Seikalis

Į uostamiestį atplaukia laivai iš Danijos, Norvegijos, Nyderlandų, Belgijos, Jungtinės Karalystės, Vokietijos, Latvijos, Lenkijos ir Prancūzijos, Turkijos.

Tarptautinė operacija „Atvira dvasia“ skirta išvalyti Baltijos jūros dugną nuo jūrinių minų, paliktų per Pirmąjį ir Antrąjį pasaulinius karus. Taip siekiama sumažinti jūrinių minų keliamą pavojų jūrinei laivybai, žvejybai ir kitai ekonominei veiklai, taip pat pagerinti Baltijos jūros ekologinę aplinką.

Per Pirmąjį pasaulinį karą jūroje padėta apie 55 tūkst. minų ir 7,5 tūkst. įvairių kliūčių, antrąjį – beveik 95 tūkst. minų ir beveik 16 tūkst. įvairių kliūčių. Spėjama, kad daugiau nei 80 tūkst. minų dar yra vandenyje.

Laivų vizito metu šeštadienį Karo ir kruizinių laivų terminale organizuojama kariuomenės ir visuomenės vienybės diena Klaipėdoje.

Pratybose „Atvira dvasia“ dalyvaus ir Lietuvos karo laivai.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.