aA
Jungtinės Karalystės dviratininkų komanda „Sky“ nuo gegužės 1-os dienos turi naują rėmėją. Naujuoju komandos savininku tapo turtingiausias Didžiosios Britanijos žmogus, milijardierius Jimas Ratcliffe'as.
"Team INEOS" savininkas Jimas Ratcliffe'as ir komandos nariai Chris Froome, Geraint Thomas
© DELFI montažas / Scanpix

Jis – chemijos pramonės kompanijos INEOS savininkas, o jo asmeninis turtas viršija 21 milijardą svarų sterlingų (24 milijardai Eur).

Susitarta, kad jau gegužės 2-ą Didžiojoje Britanijoje startavusiose keturių dienų dviračių lenktynėse „Tour de Yorkshire“ komandos „Sky“ dviratininkai startuos ir lenktyniaus vilkėdami naujojo rėmėjo „INEOS“ logotipu pažymėta apranga, nors INEOS šią komandą remti pradės tik 2020 metais.

Nuo 2010-ųjų, kai buvo suburta stipriausius britų dviratininkus suvienijusi ekipa, jos atstovai šventė 322 pergales, įskaitant 8 triumfus didžiausią prestižą turinčiose daugiadienėse lenktynėse, tokiose kaip „Giro d‘Italia“, „Vuelta“ bei svarbiausiomis planetos dviračių varžybomis tituluojamose „Tour de France“ lenktynėse.

Pavyzdžiui, per paskutinius septynerius metus „Sky“ jose nugalėjo šešis kartus.

Komandai ilgus metus atstovavo olimpinis čempionas seras Bradley Wigginsas, o dabartiniai komandos lyderiai – Chrisas Froome'as ir Geraintas Thomas.

Visas „Sky“ komandos kolektyvas – dviratininkai, treneriai, mechanikai, vadybininkai, gydytojai, masažistai, psichologai, dietologai, virėjai, vairuotojai, techniniai darbuotojai – lieka „INEOS“ komandoje.

Praėjusiais metais klubo biudžetą sudarė apie 25 mln. svarų sterlingų (29 mln. eurų).

Pernai „Sky“ komanda atsidūrė nežinioje, kai transliuotojas „Sky“ paskelbė nutrauksiantis investicijas į dviračių sportą 2019 metų pabaigoje.

„Sky“ pastaraisiais metais buvo ne tik sėkmingiausia, bet ir skandalingiausia dviračių sporto komanda. Jos žvaigždes lydėjo nuolatiniai įtarimai dėl dopingo vartojimo.

Seras J. Ratcliffe'as taip pat remia jachtų buriavimo „Ineos Team UK“ komandą ir siekia nugalėti 2021 metais Amerikos taurės (America's Cup) jachtų buriavimo varžybose, kurios vadinamos seniausiomis nenutrūkstamomis tarptautinėmis sporto varžybomis, vykstančiomis nuo 1851 metų.

Šio projekto vykdymui J. Ratcliffe'as skyrė 145 mln. JAV dolerių.

Praėjusiais metais jis buvo siejamas ir su Londono futbolo klubo „Chelsea“ įsigijimu.
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.