aA
Kilus diskusijoms ar tikrai reikia uždrausti vairuojant net atsigerti vandens, DELFI komanda kartu su automobilių žurnalistu Vitoldu Miliumi nusprendė atlikti eksperimentą ir įsitikinti ar tikrai vandens gėrimas ir valgymas trukdo vairuoti.

Eksperimento metu uždaroje aikštelėje buvo įrengta slalomo trasa, kurią vairuotojai pirmiausia turėjo įveikti be jokių pašalinių veiksmų, o po to dar po ratą nuvažiuoti bandydami atsigeri vandens ir suvalgyti sumuštinį.

Automobilių valdymo kursus vedantis V. Milius jau prieš eksperimentą buvo įsitikinęs, jog pirmo rato įveikimo laikas, lyginant su tais, kai reikėjo įveikti vandens buteliuką ir sumuštinį, nebus lėtesnis.

„Jokiu atveju vairuotojas geriau nevairuos nei tada, kai visas ji dėmesys bus sutelktas į vairavimą“, – sakė V. Milius.

Būtent tai ir parodė DELFI atliktas eksperimentas. Visgi nors vairuotojams gatvėse tikrai nereikia įveikti slalomo trasų, V. Milius pabrėžė, jog keliuose yra kitokios kliūtys ir dėmesio stoka gali lemti ne kūgelio, o pėsčiojo nutrenkimą ar eismo įvykį.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.