aA
Vilniaus oro uoste pasieniečiai sulaikė tris reisu iš Graikijos atvykusius keleivius. Jie kontrolės metu pateikė suklastotus graikiškus ir norvegiškus dokumentus. Klastotėmis pasinaudoti bandė, įtariama, Irano ir Irako piliečiais prisistatę užsieniečiai, praneša VSAT.
© DELFI / Karolina Pansevič

Sekmadienį popiet sostinės oro uoste dirbę VSAT pareigūnai patikrino kelių reisu iš Atėnų atvykusių asmenų dokumentus. Tai yra ES vidaus reisas, kurio keleivių nuolatinė kontrolė neatliekama, tačiau vadovaudamiesi rizikos faktoriais pasieniečiai gali keleivius tikrinti pasirinktinai.

Vieno vyro pateikta Graikijos asmens tapatybės kortelė VSAT pareigūnams sukėlė įtarimų, tad dokumentą nuspręsta patikrinti specialia įranga. Netrukus paaiškėjo, kad tai – klastotė. Užsienietis, supratęs esąs demaskuotas, pasieniečiams prisistatė Irano piliečiu. Jo tapatybė nustatinėjama. Pirminiais duomenimis, užsieniečiui gali būti 60 metų.

Tuo pačiu reisu iš Atėnų atskridę 50-ies vyras ir kartu su juo vykęs nepilnametis 16-os sūnus pasieniečiams pateikė Irako piliečių pasus bei leidimus gyventi Norvegijoje. Pasieniečiai nustatė, kad norvegiški leidimai, kurie suteiktų teisę patekti į ES, yra klastotės.

Visus tris užsieniečius VSAT pareigūnai sulaikė ir laikinai apgyvendino Vilniaus oro uoste esančiose specialiose patalpose. Iš Atėnų juos atskraidinusi aviakompanija turės pasirūpinti, kad gegužės 1 d. trijulė iš Vilniaus būtų grąžinta atgal į Graikiją.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.