aA
Buvęs JAV viceprezidentas Joe Bidenas sieks tapti demokratų partijos kandidatu 2020 metais vyksiančiuose prezidento rinkimuose. Tai 76-erių politikas ketvirtadienį paskelbė tviteryje.
Joe Bidenas
© Reuters / Scanpix

Su juo demokratų pretendentų į prezidentus jau yra 20. Vadinamieji pirminiai partijos kandidato rinkimai prasidės tik kitais metais.

J. Bidenas yra vienas žinomiausių savo partijos kandidatų: 2009-2017 metais jis buvo tuometinio prezidento Baracko Obamos pavaduotojas.

Žinutėje socialiniame tinkle „Twitter“, prie kurios pridėtas pusketvirtos minutės vaizdo įrašas, J. Bidenas sakė negalintis nieko nedaryti, kai D. Trumpas „iš esmės keičia šios šalies pobūdį“.

„Esminės šios tautos vertybės... mūsų autoritetas pasaulyje... mūsų demokratija... visa, kas yra Amerika – Amerika – yra pastatyta ant kortos. Štai kodėl šiandien pranešu, kad kandidatuosiu į Jungtinių Valstijų prezidentus“, – parašė jis.

Dar prieš oficialų savo pareiškimą J. Bidenas, kuris aštuonerius metus dirbo Baracko Obamos viceprezidentu, pirmavo pagal daugumą demokratų rinkėjų apklausų.

Įvairias apklausas stebinčio tinklapio „RealClearPolitics“ duomenimis, jis yra favoritas ir turi 29,3 proc. rinkėjų paramą. Antroje vietoje su 23 proc. parama yra nepriklausomas senatorius Bernie Sandersas.

Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.