Pasak Prezidentės, naujausias Lietuvos pažangos vertinimas parodė, kad Lietuvos ekonomika per praėjusius metus augo 3,6 proc., didėjo investicijos ir mažėjo nedarbas. Tačiau pajamų nelygybė bei socialinė atskirtis išlieka problematiški ir yra vieni didžiausių ES, todėl šiose srityse reikalingos ryžtingesnės pertvarkos.

D. Grybauskaitės teigimu, pertvarkoms vykdyti reikalingi finansiniai pajėgumai, o Komisijos siūlymas ketvirtadaliu mažinti Lietuvai skirtas sanglaudos lėšas būsimajame daugiamečiame biudžete yra neproporcingas ir per staigus. Šalyje tebėra ryškūs regioniniai skirtumai, o neigiamą statistinį poveikį šalies išsivystymo lygiui turi ir emigracija.

Socialinių projektų įgyvendinimui ypač nepalankus siūlymas 20 proc. sumažinti Lietuvai numatytas Europos socialinio fondo (ESF) lėšas. 2014-2020 m. laikotarpiu Lietuvai skirta apie 1,15 mlrd. eurų ESF lėšų, daugiausia jų buvo panaudota kokybiškam užimtumui skatinti, socialinei įtraukčiai didinti, kovai su skurdu.

Kaip skelbia Prezidentės spaudos tarnyba, Lietuvos vadovė pabrėžė šalies siekį išvengti tokio drastiško mažinimo ir užsitikrinti adekvatų šalies poreikių finansavimą.

Prezidentė ir eurokomisarė aptarė ir kitus Europos Komisijos Lietuvai skirtos ataskaitos pagrindinius akcentus, apsikeitė nuomonėmis dėl Komisijos siūlomų priemonių žmonių socialinėms teisėms užtikrinti.