Šis rezultatas pranoksta B normatyvus į pasaulio čempionatą bei Tokijo olimpines žaidynes. Ankstesnis šalies rekordas (8:15.76 min.) taip pat priklausė D. Rapšiui.

Galutinėje šios rungties įskaitoje D. Rapšys užėmė devintąją vietą. Nugalėjo ukrainietis Mychailas Romančiukas (7 min. 42,49 sek.).

Anksčiau D. Rapšys Švedijoje iškovojo sidabro medalį 400 m plaukimo laisvuoju stiliumi rungtyje (3.46,83). Auksą pelnė vokietis Florianas Wellbrockas (3.45,59). Dar vieną sidabro apdovanojimą mūsiškis pridėjo plaukdamas 200 m distanciją (1.47,02). Šįkart jį aplenkė kitas vokietis Poulis Zellmannas (1.46,89).

Moterų 100 m plaukimo krūtine rungties finale antra finišavo Kotryna Teterevkova (1.08,50). Ją aplenkė tik vokietė Anna Elendt (1.08,45). Kita lietuvė Agnė Šeleikaitė (1.11,77) atrankoje liko 19-a.

200 m plaukimo krūtine rungtyje K. Teterevkova (2.28,06) laimėjo B finalą ir galutinėje įskaitoje buvo devinta. A. Šeleikaitė (2.40,23) atrankoje buvo 25-a.

50 m plaukimo krūtine į finalą prasibrovė A. Šeleikaitė. Jai atiteko septinta vieta (32,32 sek.). K. Teterevkova (32,10 sek.) B finale buvo trečia, o galutinėje rikiuotėje – 11-a.

50 m plaukimo peteliške rungties atrankoje A. Šeleikaitė (28,58 sek.) liko 33-ia, o K. Teterevkova (29,00 sek.) – 49-a.

Vyrų 100 m plaukimo krūtine rungtyje bronzos medalį iškovojo Giedrius Titenis. Finale jo rezultatas – 1 min. 0,33 sek. Ketvirtas finišavo kitas lietuvis Andrius Šidlauskas (1.00,36). Edvinas Dautartas (1.05,23) atrankoje užėmė 40-ąją vietą.

200 m distancijoje A. Šidlauskas (2.12,19) užėmė penktąją poziciją ir įvykdė olimpinių žaidynių B normatyvą. G. Titenis (2.16,19) atrankoje buvo 10-as, o E. Dautartas (2.23,01) – 29-as.

50 m plaukimo krūtine finale G. Titenis (27,72 sek.) finišavo penktas, o A. Šidlauskas (28,38 sek.) – septintas.

Vyrų 100 m plaukimo peteliške finale penktąją vietą užėmė Deividas Margevičius (53,14 sek.), o devintąją – B finalą laimėjęs Tadas Duškinas (53,77 sek.). 200 m distancijoje D. Margevičiui (2.01,92) atiteko 10-oji pozicija.

50 m plaukimo peteliške rungtyje abu lietuviai varžėsi B finale. Galutinėje įskaitoje D. Margevičius (24,09 sek.) buvo devintas, o T. Duškinas (24,13 sek.) – 12-as.

Vyrų 100 m plaukimo laisvuoju stiliumi varžybose T. Duškinas (50,39 sek.) buvo 14-as, o A. Šidlauskas (51,47 sek.) – 35-as. Perpus trumpesniame nuotolyje T. Duškinas (22,96 sek.) užėmė devintąją poziciją, o D. Margevičius (23,32 sek.) – 21-ąją.

Švedijos plaukimo federacijos organizuojamose „Swim Open Stockholm“ varžybose jėgas išbandė aštuoni Lietuvos plaukikai.

„Swim Open Stockholm“ yra dalis „Nordic Swim Tour“, kurio pirmieji du etapai šiemet vyko Suomijoje („Helsinki Swim Meet“) ir Norvegijoje („Bergen Swim Festival“). Vienintelis lietuvis, nepraleidęs nė vieno iš jų, yra Giedrius Titenis.

Kiekviename nuotolyje pirmosios vietos nugalėtojas gavo 600 eurų, antrosios – 300 Eu, trečiosios – 100 eurų. Geriausiems (pagal FINA taškus) trims varžybose dalyvavusiems plaukikams ir plaukikėms numatyta skirti 7500 eurų už pirmąją, 5000 Eu už antrąją ir 2500 Eu už trečiąją vietą. Iš viso plaukikai išsidalino per 64 tūkst. eurų.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (3)