„Tai galima lengvai išspręsti, visus patenkinančiu būdu. Per vieno senatoriaus ir vieno aukšto rango (Australijos) užsienio reikalų ministerijos darbuotojo susitikimą kalbėta apie Juliano ekstradiciją į Australiją“, – australų leidiniui „Herald Sun“ sakė J. Shiptonas.

„Mačiau, kaip jį (J. Assange'ą) policininkai tempė laiptais, ir jis neatrodė gerai. Man 74-eri, ir aš atrodau geriau nei jis 47-erių. Tai šokiravo“, – pridūrė jis.

Vis dėlto, žiniasklaidos teigimu, penktadienį Australijos ministras pirmininkas Scottas Morrisonas pareiškė, jog Kanbera neketina imtis veiksmų dėl J. Assange'o situacijos.

J. Shiptonas yra biologinis „WikiLeaks“ įkūrėjo tėvas, bet pirmąkart jiedu susitiko, kai J. Assange'ui buvo 25 metai.

Ekvadoras ketvirtadienį atėmė iš J. Assange'o teisę gyventi savo ambasadoje Londone, o paskui „WikiLeaks“ įkūrėją suėmė britų policija. Viena iš arešto priežasčių tapo Vašingtono prašymas išduoti J. Assange'ą.

Londono teismas pripažino J. Assange'ą kaltu pažeidus paleidimo už užstatą sąlygas Jungtinėje Karalystėje. Jam skirta kardomoji priemonė suėmimas.

Dėl šio kaltinimo J. Assange'ui gresia iki vienų metų laisvės atėmimo bausmė.

Gegužės 2 dieną jis vėl stos prieš teismą dėl JAV pateikto ekstradicijos prašymo.

JAV teisingumo departamentas ketvirtadienį apkaltino J. Assange'ą sąmokslu su buvusia „WikiLeaks“ informatore Chelsea Manning siekiant įsilaužti į Pentagono kompiuterius. Jungtinėse Valstijose J. Assange'ui dabar grės iki penkerių metų laisvės atėmimo.

„WikiLeaks“ įkūrėjas gavo prieglobstį ambasadoje Londone 2012 metais, Didžiosios Britanijos teismui nutarus, kad J. Assange'as turi būti išduotas Švedijai, kur jis buvo ieškomas dėl kaltinimų lytiniais nusikaltimais.

Ši byla 2017 metais buvo nutraukta, tačiau švedės, kuri 2010-aisiais kaltino J. Assange'ą išžaginimu, advokatė ketvirtadienį pareiškė, jog ji ir jos klientė kreipsis į Švedijos prokurorus, kad ta byla būtų atnaujinta.