Masažo specialistas Ašrafas Attia, į Lietuvą atsikraustęs iš Egipto, sako, kad yra daugybė veiksnių, galinčių klientui sukelti šiuos nepageidaujamus pojūčius.

„Visų pirma, svarbu pabrėžti, kad tikrai ne visada po masažo atsiradusi mėlynė signalizuoja apie masažisto prastus gebėjimus ar nekompetentingumą. Kiekvieno žmogaus organizmas yra skirtingas, skiriasi oda, poodiniai sluoksniai. Vienų oda labai jautri, kitų – atvirkščiai. Juk būna, kad vieniems mėlynės atsiranda, atrodo, vos nestipriai trenkus koją į lovos kampą, o kitiems – net ir parkritus ant ledo jų neatsiranda“, – sako Vilniuje savo masažo studiją atsidaręs specialistas.

Vis dėlto, po įprasto atpalaiduojamojo masažo ryškių mėlynių atsirasti neturėtų. „Kartais, tačiau retai mėlynės atsiranda moterims ant kojų anticeliulitinio masažo kurso pirmąjį arba antrąjį seansą, nes būtent šio masažo metu išjudinami giluminiai raumenys siekiant atsikratyti apelsino žievelės efekto“.

Pasak savo srities specialisto, yra dalykų, kurių žmonės, atvykdami į masažo procedūrą tiesiog nežino, o masažistas pamiršta priminti – pirmiausia, tai vandens suvartojimas prieš ir po masažo seanso. „Tiek prieš masažą, tiek po jo privalu palaikyti tinkamą organizmo hidratacijos lygį.

Hidratuoti raumenys yra daug lankstesni, paslankesni, lengviau pasiduoda masažo judesiams, todėl prieš ruošiantis masažui vertėtų pagerti daugiau vandens nei įprastai. Po masažo vanduo taip pat labai svarbus – jis padeda pasišalinti toksinams, o organizmui – atsinaujinti ir išvengti nemalonių raumenų skausmų kitą dieną“, – sako masažo specialistas Ašrafas. Anot jo, raumenų tempimą po masažo gali numalšinti ir šilta vonia su jūros druskomis.

masažas

Nors raumenų tempimas ar skausmai yra gan dažni ir ne itin pavojingi pojūčiai, pakilusi kūno temperatūra po tinkamai atlikto masažo varginti tikrai neturėtų.

„Kaip dažnai juokauju, savo automobiliais mes rūpinamės ir kas du metus pereiname technikinę apžiūrą, tačiau savo organizmus pamirštame – mums taip pat to reikia. Kalbant apie masažus, tik labai nedidelis procentas žmonių yra lojalūs masažų lankytojai, atradę bendrą kalbą su masažo specialistu. Daugelis masažą perka pagal pavadinimą, renkasi kur pigiau ir neieško šitoje srityje kompetencijos ar profesionalumo, nors reikėtų. Arba užsiregistruoja masažui tik tada, kai kažką labai skauda.

Kai kurie masažai yra išties intensyvūs ir netinkami visiems. Pavyzdžiui, kėdės masažas arba sportinis masažas, kuriems tikrai reikia tinkamo fizinio pasirengimo. Kai turiu nuolatinius savus klientus, jie dažniausiai ateina ir mes kartu nusprendžiame, ką šiandien darysime, ko geriau nereikia, kokie pojūčiai buvo po praeito karto. Jeigu tokia diskusija tarp kliento ir specialisto nevyksta, greitai iškyla pasekmės, o masažo procedūra tampa ne gydomoji, o žalomoji“, – teigia masažo specialistas Ašrafas.

Specialistas pažymi, kad Lietuvoje dar nėra bendros sistemos, reglamentuojančios masažistų darbą.

„Vis dar yra tokių, kurie dirba neturėdami jokio kvalifikaciją apibrėžiančio dokumento, tokių specialistų vertėtų vengti. Daugelis masažistų yra tiesiog SPA darbuotojai – o tai juk ne profesija“, – įspėja Ašrafas pridurdamas, kad norint siūlyti aukščiausio lygio masažų procedūras, privalu ne tik patirtis, bet ir išsilavinimas – Lietuvoje gyvenantis egiptietis gali didžiuotis trylikos metų patirtimi sveikatingumo industrijoje, aukštuoju išsilavinimu ir Lietuvoje įgyta masažuotojo licencija.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (8)