Pasak retai viešojoje meno scenoje pasirodančio, tačiau žiūrovo dėmesį savo kūryba prikaustančio autoriaus, parodos idėja kaip susitikimas su svečiais susiformavo natūraliai. Pasak jo, viename video darbų jį aplanko Alisos stebuklų šalyje personažai, kitame – jo paties sumodeliuoti gyvūnai. Svečias parodoje – tai menininko mintyse ir net jų užkaboriuose gyvenantys draugai ir priešai, idėjos ar perskaitytų knygų fragmentai. Sąvoką svetys menininkas nukelia už materialaus pasaulio ribų. Ten jis tampa miražu, kuris gyvena paralelinėje visatoje arba sušmėžuoja kambario kampe, kur pastebimas vos neapčiuopiamą akimirksnį pasukus galvą ir susikirtus žvilgsniams išsyk prapuola. Šiuo būdu menininkas kartais tiesiogiai, kartais apylankomis gvildena atėjūno, „kito“ temą, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Andrius Kviliūnas, pasak K. Šapokos, labiausiai atliepia grynojo videomeno sampratą tarp lietuvių menininkų. Todėl autorių galima išskirti kaip labai unikalų ir nuosekliai plėtojantį šį žanrą. Meninio tyrimo medžiaga A. Kviliūnui tampa kolektyvinės pasąmonės opos, žmogaus tapatumo paieškos, religiniai motyvai ir su jais susiję klausimai. Autoriaus video filmai provokuoja – gali sukelti nepatogumą, keistą šiurpą ar net gi atstūmimą. A. Kviliūno kūrybą galima pavadinti absurdo estetika, kurioje egzistuoja realybės tikimybė, kitaip tariant – tikrovės projekcija ir multiplikacija, o žiūrovo žvilgsnis yra įtraukiamas į kuriamą psichodelinę vaizdų erdvę.

Paroda LDS galerijoje „Arka“ vyks iki gegužės 6 d.

Galerijos darbo laikas: II – V 12–19 val., VI 12–16 val.

Parodos lankymas – nemokamas.

Parodą iš dalies remia Lietuvos dailininkų sąjunga, Lietuvos kultūros taryba, LR Kultūros ministerija.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją