Prieš savaitę GRYNAS.lt gavo iš pasipiktinusios skaitytojos informacijos, kad socialiniuose tinkluose vyras puikuojasi šalia negyvos lūšies.

Lūšių medžioklė Lietuvoje daudžiama

Redakcija kreipėsi į Aplinkos apsaugos departamentą, kuris, gavęs medžiagą, pradėjo tyrimą dėl, kaip įtariama, neteisėtai sumedžioto lūšies jauniklio.

Aplinkosaugininkai, baigę tyrimą, informuoja, kad pranešime minimas asmuo iškviestas į Panevėžio valdybą. Informuojama, kad pareigūnams jis paaiškino, jog kovo 31 dieną, žvejodamas Pasvalio rajone, Mūšos upės pakrantėje rado negyvą lūšį, prie kurios nusifotografavo ir nuotrauka pasidalijo internete. Asmuo teigė, jokių sužeidimų ar šautinių žaizdų nepastebėjęs.

Panevėžio gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai iškart patikrino nurodytą upės atkarpą, bet natūralioje gamtoje gulėjusios lūšies gaišenos neberado.

Aplinkos apsaugos departamentas pabrėžia, kad lūšys – gyvūnai, įtraukti į Lietuvos Respublikos saugomų gyvūnų sąrašą ir priskiriami prie stambiosios medžiojamosios faunos. Jų medžiojimo terminas nėra numatytas ir be atskiro Aplinkos apsaugos agentūros leidimo – jas medžioti draudžiama visus metus. Be to, be atskiro leidimo iš gamtos draudžiama paimti ir šių gyvūnų gaišenas ar jų dalis.

Už neteisėtą lūšies sumedžiojimą (sunaikinimą) numatyta administracinė atsakomybė – bauda nuo 800 iki 1800 eurų, su pažeidimo padarymo įrankių ir priemonių konfiskavimu bei teisės medžioti (turinčiam tokią teisę) atėmimu iki 5 metų. Taip pat tektų atlyginti ir žalą gyvūnijos ištekliams, kuri siekia 4340 eurų.

Apie rastus negyvus saugomuosius laukinius gyvūnus prašome pranešti bendruoju pagalbos telefonu 112, arba tiesiogiai AAD telefonu 8 5 273 2995.