Rungtynės prasidėjo itin slogaus krepšinio atkarpa. Sužaidus beveik 8 minutes svečiai iš Indianapolio buvo pataikę vos 3 iš 15 metimų iš žaidimo, o arenos šeimininkai per tą patį laiką spėjo prarasti net 7 kamuolius. Itin nerezultatyvi susitikimo pradžia lėmė, jog sužaidus beveik du pirmojo kėlinuko trečdalius komandos buvo pelniusios vos po 7 taškus.

Indianos klubo puolimą įžiebė itin sėkmingai nuo atsarginių žaidėjų suolelio į rungtynes įsiliejęs Domantas Sabonis. Vos pasirodęs aikštėje lietuvis per tris minutes pataikė visus tris mestus dvitaškius ir papildomą baudos metimą, taip padvigubindamas „Pacers“ pelnytų taškų skaičių.

Nors dėl patekimo į atkrintąmasias kovojantys Detroito krepšininkai nepasidavė ir artėjant trečio kėlinuko pabaigai atsiliko tik 6 taškų skirtumu, Domui esant aikštėje jo komanda ketvirtį užbaigė galingu spurtu 13:3 ir prieš lemiamas dvylika minučių atitrūko 16 taškų atstumu.

Per 27 sužaistas minutes Sabas surinko 15 taškų (7/12 met., 0/1 trit., 1/1 baud.), 13 atkovotų kamuolių, 2 rezultatyvius perdavimus ir vieną perimtą kamuolį bei dvi klaidas. Praeitose rungtynėse per 23 minutes asmeninių pražangų limitą išnaudojęs aukštaūgis šįkart taisykles pažeidė tik vieną kartą.

Tai buvo jau 29-as lietuvio dvigubas dublis šiame sezone bei 26-as kartas, kai jam pavyko užfiksuoti šį statistinį pasiekimą pakilus nuo atsarginių žaidėjų suolelio. Pagal pastarąjį rodiklį Sabonis šiame sezone pirmauja visoje NBA lygoje.

Indianapolio krepšininkų pergalė nutraukė dvi įspūdingas ir kardinaliai priešingas serijas. Iki šios nakties akistatos „Pistons“ ekipa Detroite buvo laimėjusi net vienuolika rungtynių iš eilės. Pastarąjį kartą Dwane‘o Casey auklėtiniai „Little Caesar‘s“ arenoje buvo suklupę dar prieš du mėnesius – vasario 4-ą vykusioje dvikovoje su Los Andželo „Clippers“ klubu.

Savo ruožtu, Indianos komanda pagaliau iškovojo pergalę varžovų arenoje po net dešimties paeiliui svečiuose patirtų nesėkmių. Pastarąjį triumfą už Indianos valstijos ribų „Pacers“ buvo pasiekę Vašingtone, kur dar vasario 23-ią dieną jiems pavyko įveikti vietos „Wizards“.

Nate‘o McMillano vadovaujama komanda šiąnakt vertėsi be visam sezonui iškritusio Victoro Oladipo bei antrąsias rungtynes iš eilės praleidusių Darreno Collisono ir Wesley Matthewso. Šeimininkams dėl traumos padėti negalėjo Blake‘as Griffinas.

„Pistons“: Andre Drummondas 28 (11/16 met., 19 atk. kam., 3 per. kam., 3 blk.), Wayne‘as Ellingtonas 24 (5/12 trit.), Reggie Jacksonas 16, Luke‘as Kennardas 10 taškų.

„Pacers“: Thaddeusas Youngas 21, Bojanas Bogdanovičius ir Mylesas Turneris po 17, Domantas Sabonis 15 (13 atk. kam.), Dougas McDermottas 14, (...) Cory Josephas 6 taškai (12 rez. perd.).

Dar vieną pergalę iškovojo ir koja kojon su „Pacers“ pastaruoju metu žengiantys Bostono „Celtics“ (47-32). Su Indianos valstijos klubu identišką pergalių ir pralaimėjimų balansą šiuo metu turintys Brado Stevenso auklėtiniai šiąnakt svečiuose 112:102 (29:31, 24:18, 30:32, 29:21) pranoko Majamio „Heat“ (38-40).

Arenos šeimininkai likus mažiau nei keturioms minutėms buvo sumažinę savo atsilikimą iki 94:96, tačiau šaltakraujiškai susitikimo pabaigą sužaidę svečiai išliko ketvirtoje Rytų konferencijos turnyrinės lentelės vietoje.

Beveik garantuotai pirmame atkrintamųjų varžybų etape susitiksiantys „Celtics“ ir „Pacers“ šiuo metu lenktyniauja dėl namų aikštės pranašumo artėjančioje tarpusavio serijoje. Bene svarbiausias sezono rungtynes Bostono ir Indianos klubai žais naktį iš penktadienio į šeštadienį, kai 3 val. Lietuvos laiku stos į aukso vertės tarpusavio akistatą Indianapolyje. Šias rungtynes kviečiame stebėti tiesioginiame DELFI TV eteryje.

„Heat“: Dionas Waitersas 21 (8/22 met.), Hassanas Whiteside‘as 18 (9/11 met., 15 atk. kam.), Dwyane‘as Wade‘as 17 (7 atk. kam., 6 rez. perd.), Bamas Adebayo 12 (12 atk. kam.), Goranas Dragičius 11 (3/15 met.), Kelly Olynykas 10 taškų.

„Celtics“: Gordonas Haywardas 25 (8 atk. kam., 5 rez. perd.), Kyrie Irvingas 23, Alas Horfordas 21 (10/16 met., 8 atk. kam.), Jaysonas Tatumas 16, Aronas Baynesas 10 taškų (10 atk. kam.).