aA
Ispanijos kurortinėje Maljorkos saloje policija areštavo vokietį neonacį, ieškomą Vokietijoje už mėginimą susprogdinti bombą. Policijos pareigūnai 28 metų vyrą sulaikė, kai šis išėjo iš prabangios vilos Maljorkoje, kur įsikūrę daug vokiečių. Čia bėglys slapstėsi.
© Reuters / Scanpix

Vyras, kurio tapatybė neatskleidžiama, beveik visą laiką būdavo viloje, kad jo neaptiktų ispanų policija.

Policijos išplatintame pranešime rašoma, kad Vokietijos teisėsauga šį asmenį laiko „labai pavojingu“ ir įtaria, kad jis vasarį Burglengenfeldo mieste pietinėje Bavarijos žemėje kėsinosi susprogdinti savadarbį sprogstamąjį užtaisą.

Užtaisas buvo su gyvsidabriu, kad sprogimas būtų galingesnis. Tačiau užtaisą pastebėjo vietos gyventojas, pranešęs apie tai policijai, kuri bombą neutralizavo.

Policija įtaria, kad vokietis priklauso ultradešiniųjų judėjimui „Reichsbuerger“ (Reicho piliečiai). Jo nariai nepripažįsta Vokietijos Federacinės Respublikos legitimumo ir yra įsitikinę, kad šalis turi būti toliau laikoma imperija – Reichu.

Pareigūnų duomenimis, „Reichsbuerger“ Vokietijoje turi apie 20 tūkst. narių.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.